Tie-breakowa dominacja - podsumowanie 12. kolejki Młodej Ligi

12. serię spotkań można bez wątpienia uznać za jedną z najbardziej, o ile nie najbardziej emocjonującą kolejkę tego sezonu. Do wskazania zwycięzcy w aż czterech spotkaniach potrzeba było pięciu setów. Dwa punkty zdobyły tym samym drużyny z Rzeszowa, Częstochowy, Olsztyna i Jastrzębia. Komplet "oczek", jako jedyni, zapisali na swoje konto gdańszczanie.

Agnieszka Niedziałek

Lotos Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:21)

Ostatnio rozgrywki Młodej Ligi nie toczą się po myśli kędzierzynian. Tym razem zawodnicy ZAKSY zeszli jako pokonani z boiska w Gdańsku. Zacięta walka w pierwszym secie i wygrana gospodarzy była sygnałem, że będzie to zupełnie inny mecz niż pierwsze w tym sezonie spotkanie obu zespołów, które siatkarze z Kędzierzyna wygrali 3:0. Goście uspokoili nieco sytuację, kiedy kolejną odsłonę wygrali do 19. W kolejnych dwóch jednak ponownie lepsi byli zawodnicy Lotosu Trefl. Trzecia porażka z rzędu sprawiła, że ZAKSA spadła, po raz kolejny, w klasyfikacji i obecnie zajmuje czwarte miejsce. Jeszcze dwa tygodnie temu lepsza od niej była tylko Skra.

Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (20:25, 25:18, 23:25, 25:22, 13:15)

Choć w tym sezonie Asseco Resovia Rzeszów nie znajduje się jak na razie w ścisłej czołówce, to akurat oba spotkania przeciwko Skrze kończyły się w pięciu setach. O ile w październiku podopieczni Jerzego Wietechy musieli zadowolić się zdobyciem jednego punktu, to tym razem udało im się wygrać i zgarnąć dwa "„oczka". Rzeszowianie szybciej się rozegrali i pierwszego seta zapisali na swoje konto. W kolejnym gospodarze wypunktowali ich do 18. W trzeciej odsłonie ponownie lepsi byli goście, ale w czwartej bełchatowianie wyrównali stan rywalizacji. Emocjonujący tie-break różnicą dwóch punktów wygrała Resovia.

Fart Kielce - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 2:3 (25:18, 25:20, 23:25, 23:25, 13:15)

Częstochowianie, tak jak w pierwszej rundzie, potrzebowali pięciu setów, aby wygrać z kielczanami. To jednak gospodarze lepiej rozpoczęli to spotkanie. W inauguracyjnej partii wygrali do 18, a w kolejnej do 20. Wydawać się mogło, że w trzecim secie dokończą dzieło, ale wtedy do gry wrócili goście. Akademicy wygrali trzy kolejne sety i to oni ostatecznie triumfowali w tym meczu.

AZS UWM Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (19:25, 25:20, 19:25, 25:16, 15:12)

Akademickie derby między drużynami z Olsztyna i Warszawy w tym sezonie mają bardzo emocjonujący przebieg. W październiku z tego starcia obronną ręką wyszli gracze ze stolicy, teraz więcej szczęścia mieli zawodnicy z północnej części kraju. Politechnika wygrała pierwszą odsłonę z przewagą sześciu punktów, ale w drugiej sama straciła do rywali pięć "oczek". W trzecim secie goście powtórzyli swoje osiągnięcie z inauguracyjnej partii. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i w kolejnym secie, wygrywając do 16, nie dali przeciwnikom szans. Tak wysokie zwycięstwo dodało miejscowym animuszu, którzy także piątą partie rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:20, 14:25, 26:24, 15:12)

Kibice z Bydgoszczy, którzy mieli w pamięci wynik meczu z pierwszej rundy spotkań między tymi drużynami (3:0 dla Delecty), mogli spodziewać się i teraz zwycięstwa swojego zespołu. Zwłaszcza że ich pupile wygrali pierwszego seta dość pewnie, a w trzecim zdeklasowali rywali (25:14). Goście byli blisko rozstrzygnięcia na swoją korzyść czwartego seta, ale po grze na przewagi lepsi okazali się miejscowi. Podbudowani wygraną końcówką poprzedniego seta gospodarze zwyciężyli także w tie-breaku.