Liga chińska: Rok smoka Katarzyna Skowrońska-Dolata rozpoczęła zwycięstwem

Po przerwie spowodowanej chińskim nowym rokiem drużyny 361° Chinese Women's Volleyball League wznowiły zmagania. Evergrande Kanton na wyjeździe pokonało ekipę Army Kemen Noodle.

Anna Jawor
Anna Jawor

23 stycznia Chińczycy obchodzili początek roku smoka. Z tego też powodu siatkarki miały kilka dni wolnego od rozgrywania spotkań ligowych. We wtorek przerwa dobiegła końca i zawodniczki ponownie wybiegły na parkiet.

Evergrande Kanton zmierzyło się z Army Kemen Noodle. Zespół, prowadzony przez Jenny Lang Ping, tylko w drugim secie musiał uznać wyższość rywala. W pozostałych partiach wicemistrzynie Państwa Środka nie miały żadnych problemów z pokonaniem przeciwnika i zasłużenie wygrały 3:1. Dzięki zwycięstwu ekipa znad Rzeki Perłowej umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

Tradycyjnie już prym w szeregach Evergrande wiodła Katarzyna Skowrońska-Dolata. Reprezentantka Polski we wtorkowym starciu zapisała na swoim koncie 21 punktów. Polka atakowała z 49-procentową skutecznością.

Army Kemen Noodle - Evergrande Kanton 1:3 (19:25, 25:21, 12:25, 18:25)