Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zniechęciliśmy rywalki - wypowiedzi po meczu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła

MKS awansował do półfinału, lecz kapitan PTPS-u widzi tą drużynę znacznie wyżej. - Myślę, że z taka grą dąbrowianki znajdą się w finale - stwierdziła Agnieszka Kosmatka. Zgadza się z tym trener MKS-u Waldemar Kawka: - Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - przyznał.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Agnieszka Kosmatka (kapitan PTPS-u Piła): Teraz przed dąbrowiankami walka o medale. To spotkanie nie potoczyło się po naszej myśli, nie tak wyobrażałyśmy sobie te konfrontację w Dąbrowie Górniczej, miałyśmy dobre momenty, ale to wszystko było za mało, żeby wygrać z takim zespołem jakim jest MKS. Myślę, że z taka grą dąbrowianki znajdą się w finale.

Magdalena Śliwa (kapitan Tauron-u MKS Dąbrowa Górnicza): Jestem bardzo szczęśliwa, że ta konfrontacja skończyła się w dwóch spotkaniach. Na pewno ten mecz wyglądał zupełnie inaczej niż ten w Pile, piątkowy pojedynek był bardziej spokojny i pod naszą kontrolą. Zagrałyśmy poprawnie i zrealizowałyśmy wszystkie przedmeczowe założenia taktyczne. Cieszę się ze zwycięstwa, bo zrobiliśmy krok do przodu, jesteśmy w czwórce i teraz walczymy o medale.

Mirosław Zawieracz (trener PTPS-u Piła): MKS wygrał zasłużenie, rywalki były lepsze w każdym elemencie gry, zwłaszcza w obronie - to, co dziewczyny wyciągały w obronie, a potem z powodzeniem kontrowały, to rzadko zdarza się w naszych meczach ligowych. Przegraliśmy zasłużenie, pozostaje nam gra o piąte miejsce.

Waldemar Kawka (trener Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): Pilanki napsuły nam trochę krwi w tych meczach, mimo że wynik tego nie oddaje. Zgadzam się z trenerem Zawieraczem, że zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i wyprowadzaliśmy kontry, czym w pewnym momencie zniechęciliśmy rywalki do starania się o zwycięstwo. Cieszę się, że zespół walczył i tak jak powiedziała Magda zrealizowaliśmy wszystkie przedmeczowe założenia. Zdarzały nam się błędy, ale zdarzają się one każdej drużynie. Rywalizacja trwa dalej i myślę, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, pniemy się w górę.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • chieri Zgłoś komentarz
  Agnieszka Kosmatka widzi dąbrowianki w finale i kto wie, czy nie ma racji. MKS już w tym sezonie zdobył puchar Polski, więc do rywalizacji w półfinale może podejść już bez wielkiej
  Czytaj całość
  presji.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×