Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Najbliższe plany Impelu Wrocław

W ciągu najbliższych kilkunastu dni siatkarki Impelu Wrocław pracować będą głównie nad siłą. Trener Rafał Błaszczyk zdradził także, jakie zawodniczki odchodzą z drużyny.
Artur Długosz
Artur Długosz

- Jesteśmy w tej chwili w trakcie takiego okresu regeneracyjnego. Zajęcia które odbywamy mają często też i charakter zdrowotny mający na celu aktywny wypoczynek, ale nie tylko. W takim mikrocyklu tygodniowym jesteśmy dwa razy na siłowni. To jest naprawdę duży trening siły. To dobry moment na takiego typu ćwiczenia. Siła w konsekwencji ma zbudować dobrą nie tyle kondycję zawodniczek, ile wzmocnić cały układ szkieletowy. Im mocniejsze mięśnie, tym później stawy lepiej zabezpieczone. Teraz jest taki czas, kiedy możemy to robić - wyjaśnił Rafał Błaszczyk, trener Impelu Wrocław. Pomimo że rozgrywki w PlusLidze Kobiet zakończyły się już dość dawno temu, wrocławianki cierpliwie pracują nad formą na przyszły sezon.

Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska nie ćwiczą jednak tylko na siłowni. - Dwa razy w tygodniu mamy także zajęcia w Aquaparku. Pod okiem specjalistów ćwiczymy aqua aerobik. To ciekawa rzecz, jak sądzę bardzo pożądana dla zawodniczek, które cały rok skaczą, siedzą w salach. Ogólnie chodzi o wzmocnienie organizmu, ale również i oddziaływanie prewencyjne, zdrowotne - skomentował szkoleniowiec.

Po zakończonym już sezonie czas jest nie tylko na treningi. - Ćwiczyć będziemy do 15 czerwca. Zajęcia mamy codziennie. W weekendy uczestniczymy w różnego rodzaju eventach. Oprócz działań typowo treningowych, mamy jeszcze do zrobienia ten aspekt marketingowy, ale nie tylko. Chcemy się związać z Wrocławiem, środowiskiem. Chcemy być widoczni - podkreślił Błaszczyk.

Wrocławianki będą też miały czas na urlopy. - Lipiec będzie okresem urlopowym. Spotykamy się ponownie 1 sierpnia. Rozgrywki ligowe rozpoczynamy 7 października. Zostały one przyśpieszone o tydzień w stosunku do pierwszego terminu, który znaliśmy wcześniej. Na przygotowania będziemy mieli dokładnie dziewięć i pół tygodnia. Myślę, że to jest czas, który powinien wystarczyć do tego, aby dobrze przygotować się do sezonu oraz aby w pełni optymizmu - ale również w przekonaniu o własnych wartościach - przystąpić do pierwszego meczu, który zagramy z zespołem z Piły - podsumował trener.

Rafał Błaszczyk zdradził także, jakie zawodniczki odeszły z Impelu Wrocław. Są to: Aleksandra Krzos, Monika Czypiruk, Anna Witczak, Ewa Matyjaszek, Marta Sobolska, Dominika Sobolska, Zuzanna Efimienko i Arielle Wilson. Witczak w poprzednim sezonie nie pojawiła się na parkiecie, bowiem miała problemy zdrowotne. - Mamy takie przeświadczenie, że ten rok przepracowała mocno w kierunku powrotu do zdrowia i w tej chwili jest na tyle dobrej sytuacji, że może poważnie myśleć o podpisaniu kontraktu na następny sezon - wyjaśnił Błaszczyk.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×