Kolejna Trynidadka w Białymstoku

W najbliższym sezonie w drużynie AZS Białystok zagra kolejna reprezentantka Trynidadu i Tobago. Tym razem włodarze zespołu akademiczek pozyskali 27-letnią reprezentantkę tego kraju Kristien Esdelle.

Łukasz Roszkowski
Łukasz Roszkowski
- Podczas wizyty przedstawicieli naszego klubu na eliminacjach strefy Norcea, które odbyły się w Meksyku oprócz pozyskania Rhezy Graant rozpoczęliśmy negocjacje z 27-letnią kapitan Trynidadu i Tobago Kristien Esdelle - mówi Aleksander Puchalski, prezes AZS-u Białystok.
    Zawodniczka w ostatnim sezonie występowała w Schweriner SC, z którym zdobyła mistrzostwo oraz Puchar Niemiec. Występowała także w Lidze Mistrzyń.
W środę siatkarka zdecydowała się związać dwu letnim kontraktem z zespołem AZS Białystok. Siatkarka jest leworęczną atakującą. - Jesteśmy przekonani, że Kristi będzie prawdziwą gwiazdą na polskich parkietach i podobnie jak to było w Schweriner SC będzie czołową zawodniczką naszego klubu - dodaje Puchalski.

Przypomnijmy, że zespół akademiczek w najbliższym sezonie oprócz rozgrywek na rodzimych parkietach będzie także występował w Pucharze Challenge. Jak do tej pory w zespole Czesława Tobolskiego znajdują się cztery zawodniczki z Trynidadu i Tobago. Oprócz dwóch zawodniczek z tego egzotycznego kraju do białostockiej drużyny w ostatnim czasie dołączyły także Laura Tomsia oraz Natalia Kurnikowska.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×