KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czy to koniec Siatkarza Wieluń?

Klub, który kilka lat temu przebojem wdarł się na siatkarskie salony, dziś praktycznie przestaje istnieć. Zespół z Wielunia nie zagra w przyszłym sezonie w żadnych oficjalnych rozgrywkach krajowych
Adrian Kowalczyk
Adrian Kowalczyk

Siatkarz Wieluń ma za sobą występy w PlusLidze oraz rozgrywkach I ligi. Po spadku z ekstraklasy, w ostatnim sezonie klub z małego miasteczka zajął czwarte miejsce na jej zapleczu i to pomimo tego, że kadra została stworzona naprędce. Obecnie jednak kibice z Wielunia mogą najprawdopodobniej zapomnieć o siatkarskich emocjach na najwyższym poziomie w miejscowej hali WOSiR.

Działacze z Wielunia ze względu na ciągnące się nie od dziś problemy finansowe postanowili nie zgłaszać zespołu w najbliższym sezonie do żadnych rozgrywek krajowych. Siatkarz nie zagra ani w I, ani w II lidze. Aby zagrać na przykład w tej ostatniej działacze z Wielunia musieliby oddać licencję I-ligową innemu zespołowi z II ligi – niestety żaden klub nie jest na taką zamianę chętny. Teoretycznie możliwe jest, że wieluński klub wystartuje natomiast w rozgrywkach III ligi. Z drugiej strony jest to jednak mało realne, ponieważ nawet na tym poziomie potrzebny jest jakikolwiek budżet, pozwalający na spokojny udział w rozgrywkach.

Najprawdopodobniej jest to więc koniec Siatkarza Wieluń, choć kibice w tym małym mieście mają nadzieję, że cała sprawa doczeka się nieoczekiwanego zwrotu. Klub z Wielunia nie złożył jeszcze formalnego wniosku o rezygnację w I lidze, cały czas ma więc jeszcze licencję i jeśli zgłosi się do niego zespół chcący ją odkupić, może okazać się, że Siatkarz zdoła stworzyć budżet na grę w przyszłym sezonie w jakiejkolwiek lidze. W zbliżających się rozgrywkach na pewno występować będą natomiast drużyny młodzieżowe z Wielunia, które reprezentują miasto na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. Wszystko dzięki temu, że formalnie nie są one zależne od sytuacji zespołu seniorskiego.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×