Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

AZS Częstochowa z tytularnym sponsorem i częściowym składem

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, firma Wkręt-met została sponsorem tytularnym AZS-u Częstochowa. Podczas środowej konferencji prasowej działacze ujawnili również nazwiska nowych graczy.

Adrian Heluszka
Adrian Heluszka

Wkręt-met AZS Częstochowa - pod takim szyldem częstochowski zespół przystąpi do rozgrywek siatkarskiej PlusLigi w sezonie 2012/2013. Firma Wkręt-met w ostatnich latach w mniejszym bądź większym stopniu wspierała już Akademików. Firma prowadzona przez Wojciecha Klimasa jest bowiem jednym z głównych akcjonariuszy klubu, a w 2008 roku, gdy częstochowianie święcili ogromne sukcesy na czele z wicemistrzostwem Polski i zdobyciem Pucharu Polski, była jednym ze sponsorów tytularnych. Sytuacja zatoczyła koło i w środę oficjalnie obwieszczono, że firma ponownie będzie głównym sponsorem klubu. - Gdy dowiedzieliśmy się z małżonką, że nasz AZS Częstochowa może nie otrzymać licencji na grę w PlusLidze podjęliśmy decyzję o powrocie do sponsoringu. Nie chcieliśmy, aby taka sytuacja dotknęła nasze miasto i całe siatkarskie środowisko. Podjęliśmy działania, aby taka sytuacja nie miała miejsca. Motywów i powodów było jednak znacznie więcej. Zaangażowanie ze strony władz miasta również się do tego przyczyniło. Jednym z czynników jest również wybudowana nowa hala w naszym mieście. To piękny obiekt na miarę najlepszych hal w Europie. Wiemy, że tam zagramy w nowym sezonie i to był punkt zwrotny w podjęciu decyzji - wyjaśniał prezes firmy Wkręt-Met.

Warto wspomnieć, że firma Wkręt-met zajmuje się techniką zamocowań i jest jednym z czołowych producentów w Polsce i Europie. Jej produkty docierają również do takich krajów, jak Peru, czy Korea. Nieprzerwanie od wielu lat Wkręt-met otrzymuje nagrody i wyróżnienia m.in. Gazele Biznesu i złote Laury Konsumenta. W roku 2012 rynek wykonawców jednoznacznie wskazuje na Wkręt-met, jako Złotą Budowlaną Markę Roku z branży zamocowań.

Działacze przedstawili również nazwiska nowych zawodników, którzy reprezentować będą barwy zespołu w nadchodzącym sezonie. W Częstochowie postawiono w głównej mierze na nowych zawodników. Zgodnie z zapowiedziami, w zespole zostają Dawid Murek, Michał Kaczyński i Miłosz Hebda. Nowymi twarzami w drużynie będą młodzieżowi reprezentanci Polski, Marcin Janusz (rozgrywający) i Kacper Piechocki (libero), a także środkowy, Mariusz Marcyniak, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w BBTS-ie Bielsko-Biała. Janusz i Piechocki do częstochowskiego zespołu trafili na zasadzie wypożyczenia z PGE Skry Bełchatów, z którą klub nawiązał współpracę. Podobnie sprawa wygląda w przypadku serbskiego środkowego, Srecko Lisinaca.

Skład nie jest jeszcze w pełni skompletowany. Wciąż trwają rozmowy z kilkoma siatkarzami, którzy mieliby obsadzić pozycje atakujących, przyjmującego, środkowego i rozgrywającego. Niewykluczone, że jeden, bądź dwóch nowych graczy pojawi się już na poniedziałkowym treningu, który zainauguruje przygotowania drużyny do nadchodzących rozgrywek. - Skład zbudowany jest na miarę możliwości finansowych klubu. Tak było robione i będzie w dalszym ciągu. Bardzo liczymy na Srecko Lisinaca, który znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji Serbii. Miał już okazję występować w pierwszym zespole w meczach m.in. przeciwko Kubie. Mamy nadzieję, że będzie solidnym wzmocnieniem naszego zespołu. Czynimy starania, aby choć jeden z dwóch atakujących pojawił się już na pierwszym treningu. Wiele wskazuje na to, że drugim atakującym będzie obcokrajowiec, ale jego w pierwszej etapie przygotowań w Częstochowie jeszcze nie zobaczymy - przekazał prezes częstochowskiego klubu, Konrad Pakosz.

Począwszy od nowego sezonu częstochowski zespół swoje spotkania rozgrywał będzie w nowo wybudowanej hali mieszczącej się na dzielnicy Zawodzie. Obiekt liczy ponad siedem tysięcy miejsc. - Ogromnym bodźcem dla rozwoju siatkówki w naszym mieście jest nowa hala. Mogę tylko potwierdzić, że jest to obiekt z prawdziwego zdarzenia. Na pewno nie będziemy się jej wstydzić, bo to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie, ale i na świecie. Posiada dodatkowo dwie niezależne hale do siatkówki. Nie będę już wspominał o salach odnowy biologicznej i całej infrastrukturze, która znajduje się obok. Sala jest na wskroś bardzo funkcjonalna. To bardzo ważny atut w pozyskiwaniu nowych sponsorów dla klubu. Chcemy, aby hala zapełniała się kibicami i tętniła sportowym życiem - nie ukrywa wiceprezes Roman Lisowski.

Działacze przekazali również, że z siatkarskiego kalendarza nie zniknie Memoriał Arkadiusza Gołasia. W tym roku impreza rozgrywana będzie w Międzychodziu w dniach 7-9 września. W turnieju uczestniczyć będą Wkręt-met AZS Częstochowa, PGE Skra Bełchatów oraz Delecta Bydgoszcz.

Skład Wkręt-Metu AZS Częstochowa w sezonie 2012/2013:

Rozgrywający:
Marcin Janusz
?

Przyjmujący:
Dawid Murek (kapitan)
Miłosz Hebda
Michał Kaczyński
?

Środkowi:
Srecko Lisinac (Serbia)
Mariusz Marcyniak
?

Atakujący:
?
?

Libero:
Kacper Piechocki
?

Trener: Marek Kardos

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×