Superliga: Zwycięski debiut Kurka w Superlidze - relacja z meczu Dynamo Moskwa - Szachtior Soligorsk

W meczu I kolejki rosyjskiej Superligi Dynamo Moskwa pokonało zespół Szachtiora Soligorsk 3:0. Od tego sezonu w Dynamie gra Bartosz Kurek, zaś w klubie z Soligorska Łukasz Kadziewicz.

Tomasz Rosiński

Obydwaj Polacy rozpoczęli spotkanie w wyjściowych zestawieniach swoich zespołów. Mecz nadspodziewanie dobrze rozpoczęli siatkarze białoruskiego Szachtiora, którzy przez cały pierwszy set dotrzymywali kroku drużynie z Moskwy. Jednak w końcówce podopieczni Jurija Czerednika okazali się lepsi w dwóch kluczowych akcjach i zwyciężyli pierwszą partię 25:23.

Na drugiego seta zawodnicy Dynama wyszli o wiele spokojniejsi i od początku narzucili swój styl gry. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze stołecznej drużyny prowadzili 8:6, zaś na drugiej zwiększyli swoją przewagę do sześciu punktów (16:10). Zawodnicy Szachtiora Soligorsk mieli problemy z przyjęciem przez co mało widoczny na środku siatki był Łukasz Kadziewicz. Dynamo Moskwa kontrolowało do końca drugą partię, którą zakończył atakiem Paweł Krugłow (25:18).

Na trzeciego seta trener drużyny z Soligorska dokonał kilku zmian i na boisko nie wyszedł już Kadziewicz. Gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę z drugiego seta prowadząc najpierw 14:9, a później18:12. Przy stanie 19:12 dla Dynama świetną akcją popisał się Bartosz Kurek, który najpierw przyjął w punkt mocną zagrywkę rywala, a następnie popisał się atakiem z lewego skrzydła w trzeci metr. Kiedy zespół polskiego przyjmującego miał piłkę meczową (24:20) o dwie przerwy na żądanie poprosił Jurij Czerednik. Potem w aut zaserwował zawodnik Szachtiora Soligorsk, a Dynamo wygrało trzeciego seta 25:20 i cały mecz 3:0.

Bartosz Kurek zagrał w sobotę poprawne zawody, chociaż w pierwszych dwóch setach dostawał mało piłek od rozgrywającego Siergieja Grankina. Kadziewicz natomiast nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności ze względu na słabe przyjęcie i małą ilość piłek rozegranych na środek siatki w zespole z Białorusi.

Dynamo Moskwa - Szachtior Soligorsk 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Dynamo Moskwa: Kurek (12), Krugłow (14), Szczerbinin (9), Veres (13), Kriwiec (10), Grankin (4), Bragin (libero) oraz Bezrukow, Afiniogenow.