Po świetnym meczu Lube zdobyło Superpuchar Włoch - relacja ze spotkania Trentino Volley - Lube Banca Macerata

Po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, mistrz - Lube Banca Macerata pokonał 3:2 zdobywcę krajowego pucharu - Trentino Volley w meczu o Superpuchar Włoch, które zostało rozegrane w Modenie.

Tomasz Rosiński

Spotkanie od początku był bardzo zacięte, a gra toczyła się punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną po ataku Juantoreny zespoły schodziły przy dwupunktowym prowadzeniu Trentino Volley (16:14). Końcówka spotkania okazała się bardzo emocjonująca i od wyniku po 21, trzema asami serwisowymi popisał się Iwan Zajcew, dając swojemu zespołowi kilka prób na zakończenie seta (21:24). Pomimo walki do końca podopiecznych Radostina Stojczewa, Lube zdobyło decydujący punkt i wygrało pierwszą partię (23:25).

Od początku drugiego seta podrażnieni gracze gracze z Trento, zaczęli dobrze grać blokiem i wyszli na prowadzenie 8:4. Wicemistrzowie Włoch kontynuowali swoją dobrą grę stopniowo powiększając przewagę (19:13). Trentino Volley ostatecznie zwyciężyło w drugim secie 25:19.

Trzecia partia miała podobny przebieg do części otwierającej spotkanie i trwała wymiana ciosów punkt za punkt (7:7). Dobra gra blokiem pozwoliła klubowi z Trento w końcówce seta wyjść na prowadzenie 21:18. Wtedy na zagrywkę w zespole Lube Banca Macerata weszli Zajcew, a później Savani, którzy doprowadzili do remisu 23:23. Set rozstrzygnął się na przewagi, a zakończył go przyjmujący mistrza Włoch, Iwan Zajcew, który rozgrywał świetne zawody (26:28).

W IV części meczu zawodnicy Trentino Volley nie spuścili głów i od początku tej partii narzucili swój styl gry (10:8). Na drugą przerwę techniczną obydwa zespoły schodziły przy wyniku 16:10 dla podopiecznych trenera Stojczewa. Przebieg gry do końca się nie zmienił i Trentino zwyciężyło 25:20, a o tym kto wygra miał zadecydować piąty set.

Do połowy tie-breaka zespoły zdobywały punkty naprzemiennie (7:7). Od tego momentu zawodnicy Lube zaczęli odrzucać przeciwników od siatki i dobrze grać blokiem (8:11). Mistrzowie Włoch nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając V seta do 11 i całe spotkanie 3:2.

Jest to trzeci Superpuchar Włoch w historii wygrany przez Lube Banca Macerata.

Trentino Volley - Lube Banca Macerata 2:3 (23:25, 25:19, 26:28, 25:20, 11:15)

Trentino Volley: Kazijski (21), Juantorena (12), Djurić (12), Raphael (4), Stokr (17), Birarelli (5), Bari (libero) oraz Colaci (libero), Chritansky, Uchikow, Lanza, Burgsthaler.

Lube Banca Macerata: Travica (3), Zajcew (23), Savani (20), Parodi (13), Podrascanin (9), Stanković (15), Henno (libero) oraz Monopoli, Lampariello, Starović, Kovar (5).