Pewna wygrana ostrowczanek - relacja z meczu AZS KSZO Ostrowiec - SMS Sosnowiec

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. potrzebowały niewiele ponad godzinę, aby pokonać bez straty seta SMS Sosnowiec. Masa błędów rywalek z pewnoscią ułatwiła im zadanie.

Początek pierwszego seta należał zdecydowanie do siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego, które po bardzo dobrej zagrywce Natalii Piekarczyk i Iwony Kosiorowskiej prowadziły już 9:2. Znakomitymi atakami popisywała się Agnieszka Starzyk-Bonach, której skutecznie pomagały Katarzyna Brojek  i Małgorzata Ślęzak. Przy stanie 18:10 i bardzo mądrej grze w obronie, pomarańczowo-czarne spokojnie mogły dokończyć pierwszą partię, którą w świetnym stylu dwoma asami serwisowymi zakończyła Piekarczyk. Tym samym ostrowczanki rozstrzygnęły pierwszego seta do 16 będąc zespołem zdecydowanie lepszym od ekipy z Sosnowca. W drugim secie od pierwszych piłek do walki przystąpiły zawodniczki gości, które szybko objęły prowadzenie 3:1. Ostrowczanki skutecznie goniły rywalki doprowadzając do remisu po 8 i po 11. Zawodniczki z Sosnowca zdecydowanie lepiej prezentowały się w tej drugiej odsłonie, jednak pomarańczowo-czarne nie zamierzały łatwo się poddać. Przy stanie 18:18 włączyły drugi bieg i zaczęły odjeżdżać przeciwniczkom. Skutecznymi kiwkami popisywała się w tej partii Katarzyna Brojek. Ataki Małgorzaty Ślęzak dały ostrowczankom prowadzenie 23:20 i do końca seta miejscowe pozwoliły ugrać sosnowiczankom tylko jeden punkt, a drugą odsłonę zagrywką w siatkę zakończyła Ewelina Janicka. Trzeciego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Sosnowca, które za sprawą Patrycji Flakus objęły dwupunktowe prowadzenie. Wtórowała jej - w skutecznych atakach - Karolina Szymańska, jednak było to za mało na ostrowieckie akademiczki, które podobnie jak w drugiej partii nie zamierzały oddać jej łatwo. Mimo, że przyjezdne sukcesywnie zdobywały punkty, to jednak podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie traciły do nich dystansu. Kiedy Iwona Kosiorowska doprowadziła do wyrównania 9:9, losy seta odwróciły się i to pomarańczowo-czarne przejęły inicjatywę na boisku. Masowe błędy rywalek bezlitośnie wykorzystały ostrowczanki. Dodatkowo coraz pewniej punktowały Starzyk-Bonach, Ślęzak i Brojek. Gospodynie prowadziły już 17:10 i 19:12. Ta przewaga wystarczyła, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść te partię, którą skutecznym atakiem zakończyła Ślęzak.

Tym samym ostrowczanki bez straty seta pewnie pokonały rywalki z Sosnowca inkasując komplet oczek. MVP spotkania została Katarzyna Brojek (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.). AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - SMS Sosnowiec 3:0 (25:16, 25:21, 25:16) AZS WSBiP KSZO: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Buławczyk, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Węgiełek. SMS PZPS Sosnowiec: Grajber, Szymańska, Flakus, Wójcik, Kąkolewska, Tobiasz, Korabiec (libero) oraz Pieczka, Mikołajewska, Twardowska, Janicka.