Za dużo dyskusji z sędziami - komentarze po meczu Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów

Po świetnym meczu siatkarze Delekty Bydgoszcz sprawili niespodziankę i pokonali aktualnego mistrza Polski 3:1. Rzeszowianie przyznali, że za dużo dyskutowali z sędziami.

Adrian Dudkiewicz

Olieg Achrem (kapitan Asseco Resovii): Zgadzam się z tym, że było za dużo dyskusji z sędziami. Taki zespół jak nasz nie powinien tego robić. Z drugiej strony świetny mecz zagrała ekipa gospodarzy. PlusLiga to jedna z najlepszych klas rozgrywkowych na świecie i cały czas trzeba być odpowiednio skoncentrowanym. My zrobiliśmy za dużo błędów w całym spotkaniu.

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Delekty): To było widać, że byliśmy znacznie bardziej dominującym zespołem w tym spotkaniu. To my narzuciliśmy rywalom swój styl gry. Pomógł nam pierwszy set wygrany na przewagi i to bardzo nas uskrzydliło. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty w starciu z aktualnym mistrzem Polski.

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii): Jeśli jesteś mistrzem Polski, to w żadnym wypadku nie możesz sobie pozwolić na chwilę lekceważenia rywala. Jeśli to zrobisz, to mistrzem jesteś już tylko z nazwy. A to nam się przytrafiło w Bydgoszczy i przegraliśmy ten pojedynek mentalnie. Szczególnie pierwszy set straciliśmy na własne życzenie. W tym pojedynku decydowały głównie przyjęcie i zagrywka, czyli podstawy siatkarskiego rzemiosła.

Piotr Makowski (trener Delekty): Możemy grać jeszcze lepiej. Świetną formę pokazujemy od początku rozgrywek. Mały przestój zdarzył nam się tylko podczas wyjazdowego spotkania z Treflem Gdańsk. Jest na pewno jeszcze parę rzeczy do poprawienia. Momentami nasza postawa mogła się podobać, a rzeszowianie bardzo chcieli, ale nie mogli nic zdziałać grając przeciwko nam,