WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polska jest znakomitym miejscem do nauki - rozmowa z Sinead Jack, młodą środkową AZS Białystok

Reprezentantka Trynidadu i Tobago zadomowiła się na Podlasiu. W rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl siatkarka opowiada między innymi o swoich oczekiwaniach względem obecnego sezonu.
Marcin Olczyk
Marcin Olczyk

Marcin Olczyk: Mecz ligowy z Budowlanymi miał wiele zwrotów akcji, ale decydującą partię zdecydowanie lepiej zaczął AZS Białystok. Dlaczego nie udało się w Łodzi wygrać?

Sinead Jack: Długo walczyłyśmy. Wydaje mi się jednak, że w momencie, gdy kolejne punkty zaczęły nam się wymykać, zespół stanął w miejscu i to był nasz koniec. Nie byłyśmy w stanie sobie z tym poradzić.Oczekiwała pani tak wymagającej przeprawy w łódzkiej Atlas Arenie?

- Nie spodziewałam się tak trudnego i długiego meczu. Miałam nadzieję, że pokonamy Budowlanych i w końcu wygramy ligowy mecz.

Jest pani jedną z zawodniczek z najdłuższym stażem w swoim obecnym zespole. Skąd takie przywiązanie do klubu z Podlasia?

- To już mój trzeci sezon w AZS. Bardzo lubię ten zespół. Cieszę się, że jest w nim sporo młodych zawodniczek w wieku zbliżonym do mojego. Podoba mi się atmosfera w drużynie. Wszyscy są bardzo mili, z każdym można porozmawiać. Z kolei sam Białystok to bardzo ładne miasto.

W ostatnim czasie często słyszy się o problemach, jakie targają pani zespołem. Jak pani sobie radzi w tej sytuacji?

- Czuję się w AZS naprawdę bardzo dobrze. Niezależnie od tego co mówi się o naszej drużynie, osobiście nie odczuwam tu żadnych problemów czy niedogodności.

Trudna sytuacja organizacyjna w AZS Białystok nie odbija się według Sinead Jack na atmosferze panującej w zespole Trudna sytuacja organizacyjna w AZS Białystok nie odbija się według Sinead Jack na atmosferze panującej w zespole
Czego pani oczekuje po obecnym sezonie? Pani zespół nie rozpoczął najlepiej rozgrywek i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo ligowe.

- Przede wszystkim bardzo bym chciała, żebyśmy skończyły ligę przynajmniej na 5-6. miejscu. Dla mnie najważniejszym jest, by pomagać drużynie, zwłaszcza blokiem, bo od tego są przecież środkowe. Chcę się wywiązywać z mojej roli jak najlepiej i mieć swój wkład w zwycięstwa.

A jakieś odleglejsze siatkarskie cele?

- W przyszłości chciałabym móc walczyć o ligowe medale.

Jaki ocenia pani poziom sportowy Orlen Ligi?

- W Polsce rywalizacja odbywa się na bardzo wysokim poziomie. To jedna z najlepszych lig jakie znam. W każdym meczu trzeba dawać z siebie wszystko. Dobra gra przeciwniczek motywuje do jeszcze cięższej pracy. Nie ma łatwych meczów czy rywali. Zależy mi na tym, żeby być coraz lepszą zawodniczką i wiem, że jest to dla mnie dobre miejsce do rozwoju.

Czy nawet w zamykającym ligową stawkę AZS-ie Białystok ma pani szansę stać się lepszą siatkarką?

- Nauczyłam się tu już naprawdę dużo i wierzę, że jeszcze sporo mogę skorzystać z gry w Orlen Lidze i to właśnie w barwach mojego obecnego zespołu.

Sinead Jack na pewno nie czuje się w AZS samotna. Z roku na rok w Białymstoku pojawia się coraz więcej siatkarek z Trynidadu i Tobago Sinead Jack na pewno nie czuje się w AZS samotna. Z roku na rok w Białymstoku pojawia się coraz więcej siatkarek z Trynidadu i Tobago

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×