Lekcja siatkówki od Chemika - relacja z meczu AZS KSZO - Chemik Police

Bezapelacyjne zwycięstwo odniosły w Ostrowcu Świętokrzyskim siatkarki Chemika Police, gdzie pokonały miejscowy AZS KSZO w trzech szybkich setach. Była to druga porażka z rzędu pomarańczowo-czarnych.

Anna Soboń
Anna Soboń

Już przed meczem w Ostrowcu Świętokrzyskim wszyscy zainteresowani siatkówką wiedzieli, że to ekipa Chemika jest faworytem spotkania i ze o jakiekolwiek punkty pomarańczowo-czarnym będzie bardzo trudno. Od początku pierwszego seta to rywalki AZS WSBiP KSZO dyktowały warunki na parkiecie, a po nieskutecznych atakach gospodyń zespół z Polic prowadził 11:2. Spora w tym zasługa Katarzyny Mróz, która bezsprzecznie rządziła na środku siatki. Do tego świetnie w ataku spisywała się Izabela Kowalińska, a błędy ostrowczanek tylko ułatwiły zadanie Chemikowi. Wprawdzie pomarańczowo-czarnym udało się jeszcze zdobyć kilka oczek, jednak przeciwniczki nie pozwoliły im na zbyt wiele i spokojnie wygrały pierwszego seta do 14, a w ostatniej akcji Justyna Raczyńska skutecznie zablokowała Katarzynę Brojek.

Druga partia była już bardziej wyrównana, jednak ciągle na parkiecie rządziła ekipa z Polic. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nawet prowadziły 4:3 po udanym podwójnym bloku Gabrieli Buławczyk  i Katarzyny Brojek, jednak szybko siatkarki Chemika wyrównały, by w kilka chwil odskoczyć AZS KSZO Ostrowiec Św. 12:6 i 18:10. Tylko o sześć punktów udało się zmniejszyć gospodyniom dystans, a skuteczny blok Mróz na Brojek zakończył drugą odsłonę do 16 dla przyjezdnych.

Wydawało się, że trzeci set to będzie szybkie wykonanie wyroku, jednak paradoksalnie to właśnie w tej części ostrowczanki najlepiej się zaprezentowały. Mimo, że od początku to faworyzowany Chemik Police prowadził 8:2, to jednak skuteczny atak Małgorzaty Ślęzak przełamał świetne akcje rywalek i zespół z hutniczego miasta powoli doprowadził do wyrównania po 10. Od tego momentu bardzo uaktywniła się Dorota Dydak, której ataki pozwoliły pomarańczowo-czarnym na prowadzenie 14:10. Szybko jednak ta przewaga stopniała i rywalki pokazały miejscowym dlaczego to właśnie drużyna Chemika jest głównym kandydatem do awansu do Orlen Ligi. Skuteczna gra w bloku i bardzo trudna zagrywka sprawiły, że zespół AZS KSZO Ostrowiec Św. zdołał ugrać jeszcze tylko trzy punkty, a seta i spotkanie zakończył blok na atakującej kapitan ekipy gospodyń - Iwonie Kosiorowskiej.

MVP spotkania została siatkarka Chemika Police - Joanna Mirek.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.  - Chemik Police 0:3 (14:25, 16:25, 17:25)

Chemik Police: Jovanovic, Muhlsteinova, Kowalińska, Mróz, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz Śliwa, Soter, Zielińska, Hudima, Rabka.

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Buławczyk, Piekarczyk, Starzyk-Bonach, Kosiorowska, Ślęzak, Soja (libero) oraz Dydak, Świerszcz, Stefańska.