Serie A: Cuneo i Latina w dołku, Jakub Jarosz wciąż w rezerwie

W Serie A rozpoczęła się runda rewanżowa. Kolejne porażki zanotowały Bre Banca Lannutti Cuneo i Andreoli Latina. Jakub Jarosz kolejny mecz spędził niemal w całości w kwadracie dla rezerwowych.

Anna Dmochowska

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej od porażki rozpoczęła Bre Banca Lannutti Cuneo. Przegrana z Castellaną Grotte, mimo iż w trzech setach, nie była jednak aż tak bolesna jak ubiegłotygodniowa z Sir Safety Perugią. Planowe i pewne zwycięstwa odniosły zaś Lube Banca Macerata oraz Itas Diatec Trentino, kolejne trzy punkty do swoich kont dołożyły też ekipy z Piacenzy i Modeny. Smutne święta będą natomiast w Rawennie, która przegrała kolejny mecz, w dwunastu dotychczasowych kolejkach ugrywając zaledwie 8 setów (w tym ma jeden wygrany pojedynek).

Gorszy okres przeżywa Andreoli Latina, która - nadal osłabiona brakiem powracających do pełni sił Jakuba Jarosza i Carmelo Gitto - zanotowała kolejną porażkę i kolejny spadek w tabeli. Na początku spotkania wydawało się jednak, że to podopieczni Silvano Prandiego sprawią sobie przedświąteczny prezent, zaczynając od mocnego uderzenia. W kolejnych setach spadła jej jednak skuteczność w ataku, a wzrastała szczelność bloku rywali (15 punktowych w spotkaniu). Słabła też siła rażenia zagrywki, choć w czwartej partii goście znów nią straszyli (w sumie zanotowali 12 asów). Jakub Jarosz mecz obserwował głównie z kwadratu rezerwowych, wchodząc na boisko jedynie na kilka akcji w połowie trzeciego seta. Nie zdobył w tym czasie żadnego punktu.

Wyniki 1. kolejki rundy rewanżowej Serie A1: Sir Safety Perugia - Andreoli Latina 3:1 (15:25, 25:19, 27:25, 25:23) Bre Banca Lannutti Cuneo - BCC-NEP Castellana Grotte 0:3 (22:25, 27:29, 28:30) Cucine Lube Banca Marche Macerata - Altotevere San Giustino 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) Tonno Callipo Vibo Valentia - Itas Diatec Trentino 0:3 (22:25, 17:25, 23:25) Copra Elior Piacenza - CMC Rawenna 3:1 (23:25, 25:17, 25:18, 25:17) Marmi Lanza Werona - Casa Modena 1:3 (21:25, 19:25, 25:22, 25:27)