Polacy za granicą: Zespół Janeczka w świetnej formie, tym razem lepszy od mistrza Francji

Beniaminek ligi francuskiej, Chaumont VB 52, okazał się lepszy od mistrza Francji z Tours, a jednym z głównych bohaterów tego sukcesu był Bartosz Janeczek. Porażkę w Bundeslidze poniósł Augustyn.

Tomasz Rosiński

Początek spotkania nie zapowiadał niespodzianki w meczu beniaminka francuskiej Ligue A z mistrzem kraju, a Tours VB pewnie zwyciężyło w pierwszej partii (13:25). Tak wysokie zwycięstwo w otwierającej odsłonie być może uśpiło ekipę z Tours i trzy kolejne sety na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Chaumont VB 52. Bartosz Janeczek zdobył w tym pojedynku 12 punktów, atakując z 42 procentową skutecznością. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu drużyny polskiego zawodnika. Chaumont VB 52 (7 zwycięstw, 7 porażek) zajmuje siódme miejsce w tabeli ligi francuskiej, liderem wciąż pozostaje Tours VB (12 zwycięstw, 2 porażki).

Chaumont VB 52 - Tours VB 3:1 (13:25, 25:20, 28:26, 25:23)
Wypożyczony z Asseco Resovii Bartosz Janeczek, jest najlepszym punktującym swojego zespołu w lidze francuskiej Wypożyczony z Asseco Resovii Bartosz Janeczek, jest najlepszym punktującym swojego zespołu w lidze francuskiej
***

Berlin Recycling Volleys od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę. W 13. kolejce Bundesligi siatkarzy mistrzowie Niemiec nie dali szans zespołowi Artura Augustyna - CV Mitteldeutschland i zwyciężyli bez straty seta. Dla ekipy z Berlina było to trzynaste z rzędu zwycięstwo, dzięki czemu jest liderem ligi niemieckiej, natomiast drużyna polskiego środkowego zajmuje 7. miejsce.

Berlin Recycling Volleys - CV Mitteldeutschland 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)