Puchar CEV: Drużyna Jarosza blisko awansu do półfinału, Priddy bohaterem Halkbanku

Drużyna Jakuba Jarosza, Andreoli Latina, odniosła ważne wyjazdowe zwycięstwo nad wiceliderem Bundesligi i jest coraz bliżej awansu do półfinału Pucharu CEV.

Tomasz Rosiński

Jakub Jarosz w wygranym 3:0 przez Andreoli Latina spotkaniu z Generali Unterchahing zdobył zaledwie 3 punkty. Nie najlepiej dysponowany w środowy wieczór polski atakujący, został zmieniony w trzecim secie przez Amerykanina Murphy Troya. Najlepszym zawodnikiem włoskiej drużyny był Jeroen Rauwerdink, który zapisał na swoim koncie 14 "oczek".

William Priddy, zdobywając 16 punktów, poprowadził turecki Halkbank Ankara do pewnego zwycięstwa w trzech setach nad belgijskim zespołem Knack Roeselare.

Mistrz Francji z Tours nie miał problemów z Lokomotiwem Charków na co dzień grającym w lidze rosyjskiej i zwyciężył bez straty seta. MVP meczu był atakujący francuskiej ekipy David Konecny, zdobywca 16 punktów.