KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Radomscy siatkarze wyróżnieni

Największy serwis sportowy regionu radomskiego, SportRadom.pl, przeprowadził wśród dziennikarzy ziemi radomskiej sondę, w której wytypowano: najlepszych sportowców, trenerów, sportową nadzieję i najlepszą drużynę w Radomiu w 2007 roku. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele radomskiej siatkówki.
Michał Rudnik
Michał Rudnik

O wynikach ankiety zadecydowało dwunastu dziennikarzy sportowych ze wszystkich największych redakcji w Radomiu. Trzeba przyznać, że choć typy głosujących często dość znacznie się od siebie różniły, to na siatkarzy głosowano ze sporą częstotliwością.

Wybierając sportowca roku ziemi radomskiej, każdy mógł wytypować trzech zawodników. Klasyfikację wygrała lekkoatletka Bożena Łukasik z klubu ZTE Radom. Drugie miejsce zajęła 16-letnia tenisistka Weronika Domagała, która jednocześnie została sportową nadzieją ziemi radomskiej. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Mistrz Polski akrobacji samolotowych i medalista Mistrzostw Europy - Robert Kowalik. Tuż za pierwszą trójką znaleźli się siatkarze Jadaru Sport Radom - Sebastian Pęcherz i Maciej Pawliński, którzy zgromadzili identyczną ilość głosów.

Najlepszym szkoleniowcem uznano Artura Kupca, który święcił w tym roku sukcesy z piłkarzami Broni Radom. Tuż za nim uplasował się natomiast niedawno wybrany szkoleniowiec Jadaru Sport Radom Wojciech Stępień. Stępień zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów z młodzieżą Jadaru, a w krótkiej pracy na stanowisku trenera PLS zdążył ograć Mistrzów Polski Skrę Bełchatów. Pierwszą trójkę uzupełnił Jerzy Engel junior - trener III-ligowego Radomiaka. Ani jeden głos nie został oddany na Dariusza Luksa, który przez niemal cały rok 2007 prowadził radomskich siatkarzy w PLS.

W klasyfikacji "Drużyna roku" siatkarze nie mieli już sobie równych. Najlepszymi zostali wybrani juniorzy Jadaru, którzy wyprzedzili seniorów grających w PLS. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Broń Radom.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×