KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kibice AZS-u Białystok napisali list otwarty

Kibice AZS-u Białystok zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami w klubie postanowili po raz kolejny wystosować list otwarty do władz miasta, sponsorów oraz klubowych włodarzy.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Władze i Sponsorzy
AZS-u Metal-Fachu Białystok

List otwarty

Z wielkim ubolewaniem obserwujemy to, co od pewnego czasu dzieje się wokół białostockiej siatkówki. Zawodniczki są traktowane w sposób haniebny i skandaliczny, a to przynosi wielki wstyd nie tylko klubowi, ale także godzi w wizerunek miasta i regionu. My, wierni kibice AZS-u, nie możemy na to spokojnie patrzeć. Jesteśmy zaniepokojeni tym, iż - według doniesień prasowych - nie wszystkim zależy na tym, by ten piękny sport, jakim jest siatkówka, nadal istniał w Białymstoku na najwyższym poziomie.

W ostatnich dniach z funkcji prezesa zrezygnował pan Cezary Wysocki. Wydawało się, iż jest to człowiek, któremu zależy na wyprowadzeniu klubu na prostą i - co najważniejsze - któremu się po prostu chce działać dla dobra siatkówki w stolicy województwa podlaskiego. Podczas krótkiej kadencji pan Wysocki zdołał poprawić nastroje nasze, ale także siatkarek. Niestety, ale według słów byłego prezesa, nie było akceptacji dla jego działań wśród członków stowarzyszenia i nie tylko.

Drodzy Włodarze i Sponsorzy klubu! Dorosłość polega między innymi na tym, iż ponosi się odpowiedzialność za swoje czyny, dlatego też żądamy, aby nazwiska osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację w klubie ujrzały światło dzienne. Chcemy wiedzieć, komu i dlaczego nie zależy na uratowaniu siatkówki w Białymstoku. Nie może być tak, że anonimowe osoby prowadzą działania godzące w dobre imię klubu, miasta i regionu. Tchórzowskim zachowaniom mówimy stanowcze NIE! Przyznanie się do winy i popełnionych błędów byłoby wyrazem męskości, a tego właśnie oczekują wierni kibice białostockiej piłki siatkowej. Oczekujemy pisemnej odpowiedzi w tej sprawie. Ubolewamy nad faktem, iż nie otrzymaliśmy takowej w przypadku poprzedniego naszego pisma, ale wierzymy, że tym razem zostaniemy potraktowani poważnie.

Wyrażamy także głęboką nadzieję, iż każdy, kto może w jakikolwiek sposób pomóc w uratowaniu siatkówki na poziomie ekstraklasy, zrobi to. Dyscyplina ta w naszym mieście stoi nad przepaścią i tylko od ludzi dobrej woli zależy, czy spadnie na dno czy też zostanie uratowana. Liczymy, że żadna z osób "z tylnego siedzenia" nie przeszkodzi w tym.

Zawodniczki mają przed sobą najważniejsze mecze całego sezonu. Będą walczyć w meczach barażowych o utrzymanie w ORLEN Lidze. Jesteśmy spokojni o ich postawę, bo wiemy, że dadzą z siebie wszystko, by uratować drużynę od spadku do I ligi. Trzymamy za nie kciuki i w każdym meczu będziemy je wspierać dopingiem. Jednak "do tanga trzeba dwojga". Walka sportowa to jedno, ale pozostaje jeszcze walka o finansowo-organizacyjne poprawienie poziomu istnienia klubu. Liczymy na rozsądne działania osób, które są za to odpowiedzialne.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Przedstawiciele Kibiców AZS-u Metal-Fachu Białystok

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (3)
 • SiatkoFan Zgłoś komentarz
  Nie ważne pomogą czy nie, ale przynajmniej ludzie dowiedzą się co się dzieje w klubie, wokół niego, a tego typu listy nie pozwolą zamiatać bez końca sprawy pod dywan. Zastanawiam się
  Czytaj całość
  tylko po h... przychodzi sobie typ na stanowisko przewodniczącego zarządu, skoro pozwala na to, by o wszystkim decydowali inni. Ci sami, którzy ten klub doprowadzają do upadku?
  • eMe Zgłoś komentarz
   Pewnie, że nie pomogą, ale władze będą przynajmniej czuły, że ich działania nie są popierane przez kibiców. Nic innego zrobić nie mogą, więc dobrze, że przynajmniej w ten sposób
   Czytaj całość
   próbują wyrazić niezadowolenie i wesprzeć zawodniczki.
   • Siatkarz Zgłoś komentarz
    Żadne listy nie pomogą jak nie ma chętnych do udzielenia pomocy siatkarkom. Miasto przyznało okrągłą sumkę dla Jagi za promocję miasta. A jaka mi to promocja jak się w meczu traci po
    Czytaj całość
    cztery bramki i się ściąga coraz słabszych graczy z zagranicznych.Przed laty Jaga grała wychowankami. Różnie to bywało z graniem ale przynajmniej trybuny były pełne. Trzymam kciuki za siatkarki ale dobrze im nie wróżę. Brak tradycji siatkarskich w tamtym rejonie.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×