ME kadetek: Duże szanse Polek na półfinał

Po trzech spotkaniach europejskiego czempionatu podopieczne Grzegorza Kosatki mogą być zadowolone ze swojej dyspozycji. Do awansu potrzebne im są zwycięstwa z ekipami Czech i Grecji.

Michał Kaczmarczyk

Polskie kadetki po trzech spotkaniach rozgrywanych w Serbii i Czarnogórze mistrzostw Europy mają na koncie dwie wygrane (3:2 ze Słowenią i 3:1 z siatkarkami Czarnogóry) i jedną porażkę (2:3 z Włoszkami). Przegrana byłą o tyle bolesna, że po dwóch setach to Polki wygrywały 2:0 i na własna życzenie pozwoliły rywalkom na zgarnięcie cennych dwóch punktów. - W tym spotkaniu, w trzecim i czwartym secie przestała dobrze funkcjonować nasza zagrywka, co odbiło się na bloku i obronie.Włoszki zaczęły punktować środkiem. W końcówce czwartej partii rywalki miały dwie mocne zagrywki w tym jedną asową. Pozbawiło to nas zwycięstwa za trzy punkty - komentował szkoleniowiec Grzegorz Kosatka.

Ostatnie mecze polskich kadetek w fazie grupowej ME to starcia z zajmującymi obecnie drugą lokatę w grupie A Czeszkami i reprezentacją Grecji. Cel jest jeden - sześć punktów i awans do upragnionego półfinału imprezy. - Musimy wyjść skoncentrowane na boisko i nie możemy pozwolić się rozegrać przeciwniczkom. W szczególności zwrócimy uwagę na dwie podstawowe zawodniczki reprezentacji Czech. Jeżeli uda się skutecznie powstrzymać je w ataku, to będzie się nam łatwiej grało. Ale przede wszystkim to my musimy dobrze zagrać, starając się nie popełniać własnych błędów - tłumaczyła Karolina Piśla.

Wyniki reprezentacji kadetek na ME:

Polska - Słowenia 3:2 (25:19, 12:25, 22:25, 25:20, 15:12)
Polska - Włochy 2:3 (27:25, 25:16, 16:25, 23:25, 6:15)
Polska - Czarnogóra 3:1 (25:20, 25:14, 22:25, 25:13)

Najbliższe mecze: 3 kwietnia, Polska - Czechy, godz. 17.30, 4 kwietnia Polska - Grecja, godz. 15.00 (transmisja na portalu laola1.tv)