Jedynka pokonała KSZO, jednak emocji nie zabrakło - relacja z meczu AZS KSZO Ostrowiec Św. - Jedynka Aleksandrów Łódzki

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. uległy we własnej hali Jedynce Aleksandrów Łódzki i tym samym zakończyły sezon ligowy. Rywalki awansowały do finału rozgrywek.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego, które prowadziły 3:1, jednak podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie zamierzały łatwo oddać skóry i konsekwentnie doprowadziły do remisu po 7. Ostrowczanki atakowały coraz skuteczniej, co przełożyło się na trzypunktowe prowadzenie 10:7 i 23:20. Rywalki jednak pokazały kawałek świetnej siatkówki i doprowadziły do wyrównania po 24. Lepiej końcówkę wytrzymały pomarańczowo-czarne, które po atakach Doroty Dydak i Iwony Kosiorowskiej zakończyły na swoją korzyść pierwszą partię.

Drugi set od pierwszych piłek był bardzo wyrównany i zawodniczki Jedynki dopiero odskoczyły rywalkom w połowie partii (17:13). Tego prowadzenia nie oddały już do końca, choć pomarańczowo-czarny team niesiony dopingiem swoich kibiców starał się dogonić rywalki, jednak te okazały się już za mocne i zwyciężyły 25:20.

Kolejna partia to skuteczna gra w ataku AZS KSZO oraz sporo błędów po stronie Jedynki do stanu po 17. Później drugi bieg włączyły zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego, które zdobyły trzy punkty pod rząd i pewnie prowadziły 20:17. Ostrowczanki jednak doprowadziły w końcówce do wyrównania po 21 i 23. Autowy atak Katarzyny Brojek i skuteczny Ewy Kwiatkowskiej zakończył te odsłonę 25:23 dla przyjezdnych.

Czwarty set to bardzo dobra gra ostrowieckich siatkarek i zdobycie przewagi pięciu punktów (15:10). Jednak kolejne piłki padły już łupem ekipy Jedynki, która zdobyła sześć oczek z rzędu. Oba zespoły walczyły o każdą kolejną zdobycz punktową, co sprawiło, że w końcowych fragmentach seta kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim oglądali prawdziwe święto siatkówki. Drużyny wspierane prze doping swoich kibiców walczyły do upadłego, jednak lepsze okazały się przyjezdne, które na czele z Agatą Babicz zakończyły odsłonę 26:24. Tym samym Jedynka Aleksandrów Łódzki awansowała do finału rozgrywek pokonując AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w trzech meczach.

MVP meczu została Agata Babicz (Jedynka).

Najskuteczniejszą zawodniczka gospodyń była Katarzyna Brojek, która zdobyła dla swojego zespołu 27 punktów.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (26:24, 20:25, 23:25, 24:26) AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.:

Brojek, Buławczyk, Piekarczyk, Dydak, Starzyk-Bonach, Kosiorowska, Soja (libero) oraz Węgiełek, Stefańska, Świerszcz.

Jedynka Aleksandrów Łódzki: Mieszała, Tomczyk, Kwiatkowska, Wilk, Babicz, Kaliszuk, Nowakowska (libero) oraz Yordanska, Przepiórka, Michalkiewicz, Korzycka.