Pierwsze zmiany kadrowe w Tauronie MKS!

Klub z Zagłębia Dąbrowskiego potwierdził transfer obiecującej środkowej z Pałacu Bydgoszcz, jak i opuszczenie zespołu przez rozgrywającą Frauke Dirickx.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Już przed ostatnim meczem finałowym Orlen Ligi wiadomo było, że Tauron MKS Dąbrowa Górnicza czekają zdecydowane zmiany. Na razie wciąż nie jest znana przyszłość Waldemara Kawki, związanego z dąbrowskim klubem od ponad 20 lat, natomiast biuro prasowe MKS-u potwierdziło przybycie do Dąbrowy Górniczej Rachael Adams, 23-letniej środkowej ze Stanów Zjednoczonych. Tym samym niemal pewne jest odejście z klubu jednej ze środkowych zeszłorocznego składu.

Amerykanka już w swoim pierwszym sezonie profesjonalnej kariery siatkarskiej imponowała umiejętnościami i wiadomo było, że po zakończeniu rozgrywek trafi do mocniejszego klubu. Siatkarka stała się sławna dzięki prowadzonemu przez siebie blogowi, w którym dzieliła się wrażeniami z pobytu w Polsce. Adams rozważała także ofertę z BKS Aluprofu Bielsko-Biała, ale tylko dąbrowski klub spełnił wymagania finansowe zawodniczki.

Gorszą informacją dla fanów Zagłębianek jest odejście z ekipy wicemistrzyń kraju rozgrywającej Frauke Dirickx, która przez dwa sezony była podstawową zawodniczką drużyny. Belgijka wybrała ofertę Impelu Wrocław, który według doniesień zamierza przeprowadzić kolejne ciekawe transfery. W ciągu dwóch lat gry dla MKS-u Belgijka zdobyła dwa Puchary Polski, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski oraz Superpuchar.

Ponadto klub zamierza przedłużyć kontrakty trzem kluczowym zawodniczkom: Katarzynie Zaroślińskiej, Elżbiecie Skowrońskiej i Charlotte Leys. Wciąż nie jest znana przyszłość Magdaleny Śliwy i Joanny Kaczor.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!
Czy Adams potrafi wypowiedzieć nazwę miasta, w którym będzie kontynuowała swoją siatkarską karierę? Czy Adams potrafi wypowiedzieć nazwę miasta, w którym będzie kontynuowała swoją siatkarską karierę?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×