Półfinalistki wyłonione, niespodziewany awans Włoszek - podsumowanie 4. dnia turnieju w Montreaux

Po czterech dniach rywalizacji na turnieju w Montreaux poznaliśmy cztery drużyny, które pozostały w walce o główne trofeum. Dość niespodziewanie okazało się, że tytułu nie obronią Japonki.

Jacek Pawłowski

Grupa A:

Gospodynie, które w poprzednich dwóch meczach zaprezentowały się dość dobrze, w pierwszym secie kompletnie rozczarowały przegrywając do 9. Kilkanaście minut później obraz gry uległ zdecydowanej zmianie. Szwajcarki prowadziły 19:18 i wydawało się, że zdołają zapisać na swoim koncie pierwszą wygraną partię na tym turnieju. Podopieczne Jurija Mariczewa jednak nie odpuściły rywalkom, przeważając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnim secie mistrzynie świata przypieczętowały wygraną, od początku do końca kontrolując przebieg seta.

Rosja - Szwajcaria 3:0 (25:9, 25:22, 25:17)

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Sety m. punkty
1 Brazylia 3 9 9:0 227:178
2 Rosja 3 6 6:4 233:206
3 Chiny 3 3 4:6 225:235
4 Szwajcaria 3 0 0:9 159:225

Grupa B:

Dla Włoszek starcie z Dominikaną to mecz z gatunku o "być albo nie być" w grze o główne trofeum. Chcąc pozostać w grze Azzuri musiały pokonać swoje rywalki, lub liczyć na porażkę Japonek w pojedynku z Niemkami. Podopieczne Marco Mencarelliego postanowiły jednak nie oglądać się na rywalki i od początku do końca meczu bezsprzecznie dyktowały warunki gry na parkiecie.  W ataku ponownie błyszczała mająca 202 cm wzrostu Valentina Diouf, która zdobyła 19 punktów. Po stronie rywalek najlepiej spisała się Prisilla Rivera, kończąc spotkanie z 8 oczkami na koncie.

Włochy - Dominikana 3:0 (25:13, 25:17, 25:20)

Japonia - Niemcy 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 25:14)

1 Włochy 3 7 8:3 260:225
2 Dominikana 3 6 6:4 231:208
3 Japonia 3 5 6:6 264:265
4 Niemcy 3 0 2:9 214:271