Puchar Jelcyna: Dominikana na podium

W pierwszym niedzielnym meczu Pucharu Jelcyna poznaliśmy ekipę, która zajęła trzecie miejsce. Starcie Kubanek i Dominikanek trwało cztery sety.

Miłosz Marek

Dominikanki przejęły inicjatywę od pierwszych akcji spotkania. Kubanki nie miały pomysłu na sforsowanie defensywy rywalek. Takich problemów nie miała ekipa z Karaibów, która punktowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Zespół Marcosa Kwieka gorsze chwile przeżywał jedynie w drugiej części gry. Wówczas to Kuba rozgrywała perfekcyjne zawody. Ciągle popełniały wiele błędów, ale tym razem doskonale radziły sobie w ataku, zdobywając aż 19 punktów w ataku. Dominikanki pozostawały w grze tylko przez 11 "oczek" podarowanych przez przeciwniczki. Ostatecznie, po dwóch setach na tablicy świetlnej pojawił się remis 1:1.

To były ostatnie chwile radości dla reprezentacji Kuby. W kolejnych dwóch partiach dotrzymywały kroku przeciwniczkom, jednak w kluczowych momentach to Dominikanki przechylały szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przychodziło im to łatwiej, bowiem popełniały zdecydowanie mniej błędów niż ekipa po drugiej stronie siatki.

Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była Gina Mambru, autorka 15 oczek dla swojego zespołu. Dzięki zwycięstwu Dominikana zajęła 3. miejsce w zmaganiach o Puchar Jelcyna, natomiast Kubanki uplasowały się tuż za podium.

Kuba - Dominikana 1:3 (16:25, 27:25, 22:25, 22:25)

Kuba: Vargas, Marcillan, Orta, Palacio, Cleger, Giel, Borrell (libero) oraz Cruz, Vilches, Marienzo, Alvares.

Dominikana: Valdez, Fersola, Marte, Rodriguez, Pena, Mambru, Binet (libero) oraz Arias, Nunez, Echenique.