Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Płomień odrabia zaległości

UKS Kazimierz Płomień miał rozpocząć sezon w wojewódzkiej lidze okręgowej (IV liga), jednak po wycofaniu się KPKS Halemba z rozgrywek III ligi, zyskał szansę na występy w tej klasie rozgrywkowej. Oprócz sosnowiczan chęć gry w tej klasie rozgrywek zgłosiła także Corona Rudniki, z którą Płomień rozegrał pojedynki barażowe.
Lidia Łydka
Lidia Łydka

Sosnowieccy siatkarze wygrali oba spotkania, ale miało to miejsce pięć dni po inauguracji rozgrywek III ligi. Płomień został więc zmuszony do odrobienia zaległości i młodzi siatkarze w przeciągu ośmiu dni rozegrali cztery spotkania.

W tych czterech pojedynkach Płomień wygrał zaledwie jednego seta, a miało to miejsce w Częstochowie. Nie można jednak zapominać, że w sosnowieckiej drużynie występują głównie licealiści, a kilku zawodników gra jeszcze w lidze kadetów i juniorów.

Trener Płomienia, Adam Pachołek twierdzi, że zespół miał świadomość, jak trudnego zadania się podjął. Teraz największym problemem są urazy zawodników, przez co jego podopieczni grają nie w pełni przygotowani do spotkań.

Ostatni mecz, z MOSiR-em Czechowice-Dziedzice można określić jako potyczkę uczniów ze studentami, nie tylko w dosłownym tego sformułowania znaczeniu. Zespół Płomienia oparty jest bowiem na uczniach szkół licealnych, natomiast rywal z Czechowic - Dziedzic - na studentach. Nie zatem dziwnego, że górą byli studenci, którzy dali młodym zawodnikom srogą lekcję siatkówki.

W opinii szkoleniowca zespołu z Sosnowca jego podopieczni zagrali bojaźliwie i mieli słabą zagrywkę, dzięki czemu przeciwnik spokojnie mógł rozegrać piłkę, przyspieszyć i zaatakować. Na domiar złego nie funkcjonował blok Płomienia.

Wyniki spotkań:

Delic - Pol Norwid Częstochowa - UKS Kazimierz - Płomień Sosnowiec 3:1 (25:21, 25:15, 25:27, 25:21)

UKS Kazimierz - Płomień Sosnowiec - SV MOSiR Zabrze 0:3 (19:25, 16:25, 17:25)

MCKiS II Jaworzno - UKS Kazimierz - Płomień Sosnowiec 3:0 (25:16, 25:23, 25:18)

UKS Kazimierz - Płomień Sosnowiec - MOSiR Czechowice - Dziedzice 0:3 (10:25, 22:25, 18:25)

UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec: Pachołek, Mierzejewski, Biernacki, Leks, Tworzydło, M. Kosiński i Więcek (libero) oraz A. Trybała, P. Trybała, Dębski, Orczykowski, S. Kosiński

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
www.sosnowiec.info.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×