Jastrzębianie wracają do gry - relacja z meczu Jastrzębski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck

Podopieczni Lorenzo Bernardiego powetowali sobie stratę punktów w Ankarze pewnym zwycięstwem nad wicemistrzami ligi austriackiej.

Michał Biegun

Początek pierwszego seta zdecydowanie należał do dwójki środkowych gospodarzy. Michał Masny bardzo szybko wprowadził do gry Roba Bontje i Alena Pajenka. Goście starali się odkuwać atakami Janisa Pedy i Ronalda Jimeneza. Przyjezdni z Austrii utrzymywali kontakt punktowy z pomarańczowymi do pierwszej przerwy technicznej. Po wznowieniu gry jastrzębianie przyspieszyli i wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie. Dopiero przy zagrywce Tamasa Kaszapa podopieczni Stefana Chrtianskiego zbliżyli się do rywali. W końcówce w szeregach miejscowych zaczęły się mnożyć proste błędy. Dopiero po skutecznym ataku Michała Kubiaka siatkarze ze Śląska odetchnęli z ulgą.

Kolejną partię udanie rozpoczęli Austriacy. Jimenez parokrotnie ustrzelił Thomasa Jarmoca i Jastrzębski Węgiel musiał odrabiać straty. Po ataku Łotysza Pedy zespół z Innsbrucka objął prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Następnie miejscowi zdobyli trzy punkty z rzędu, ale przyjezdni wciąć nie odpuszczali. Jastrzębianie nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze spisujących się zawodników słowackiego trenera. Gdy wydawało się, że przyjezdni są w stanie wygrać drugiego seta, to zaczęli się mylić na potęgę. Mocne zbicie Kubiaka podwyższyło prowadzenie gospodarzy w meczu.

Trzecia część meczu ponownie była niezwykle wyrównana. Goście grali o wiele lepsze zawody niż przed tygodniem przeciwko Tomisowi Constanta. Austriacy nie dawali za wygraną i bardzo szybko niwelowali przewagi, które wypracowywał sobie zespół gospodarzy. Dopiero po drugiej przerwie technicznej jastrzębianom udało się wyjść na prowadzenie, którego już przyjezdni nie potrafili odrobić. Mecz zakończył się skutecznym atakiem Michała Łasko. Zespół Lorenzo Bernardiego odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Masny, Łasko, Jarmoc, Kubiak, Pajenk, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Popiwczak, Van De Voorde

Hypo Tirol Innsbruck: Kaszap, Jimenez, Peda, Berger, Souza da Silva, Hein, Shoji (libero) oraz Koraimann, Tusch, Rak, Harthaller

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy[urlz=https://twitter.com/SiatkowkaSF]!