Liga Mistrzów gr. E: Spacerek zespołu Bartosza Kurka w "polskim" meczu

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak można określić zwycięstwo ekipy Lube Banca Macerata z Aich/Dob Posojilnica w meczu 2. kolejki grupy E Ligi Mistrzów.

Tomasz Rosiński

Lube po pokonaniu przed tygodniem Zenitu Kazań 3:0, tym razem także miało chrapkę na zwycięstwo bez straty seta. W inauguracyjnej partii drużyna Aich/Dob stawiała opór zespołowi z Maceraty aż do stanu 17:18. Wystarczyło jednak kilka minut, żeby podopieczni Alberto Giulianiego przyspieszyli i zwyciężyli do 20.

Druga odsłona była najmniej wyrównana ze wszystkich. Ekipa z Italii szybko narzuciła swój styl gry (3:10), po czym spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia (19:25).

W trzeciej części pojedynku siatkarze Lube Banca Macerata postanowili się zabawić w kotka i myszkę z Austriakami, ale tylko do wyniku po 14. Ostatecznie półfinaliści poprzedniego sezonu Serie A wygrali 25:17, a cały mecz 3:0.

Bartosz Kurek zdobył w tym starciu 11 punktów (71-proc. skuteczność w ataku), zaś polski przyjmujący gospodarzy Stanisław Wawrzyńczyk zapisał na swoim koncie 9 "oczek" (38-proc. skuteczność).
Lube Banca Macerata jeszcze nie straciła seta w Lidze Mistrzów Lube Banca Macerata jeszcze nie straciła seta w Lidze Mistrzów
Aich/Dob Posojilnica - Lube Banca Macerata 0:3 (20:25, 19:25, 17:25)

Aich/Dob Posojilnica: Wawrzyńczyk (8), Grut (6), Sequeira (16), Koncilja (2), Satler (1), Wohlfahrtstatter (4), Kovacić (libero) oraz Kosl, Binder, Pusnik.

Lube Banca Macerata: Kurek (11), Baranowicz, Zajcew (12), Stanković (5), Kovar (12), Podrascanin (8), Henno (libero) oraz Monopoli, Parodi.