Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Stanowisko PZPS w sprawie wycofania się Orange Sport z transmisji meczów I ligi

Rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański odpowiedział na pytania portalu SportoweFakty.pl dotyczące niedojścia do skutku transmisji telewizyjnych ze spotkań zaplecza Plusligi.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Informacja medialna PZPS (pisownia oryginalna)

W odpowiedzi na e-maila Redaktora Michała Kaczmarczyka Polski Związek Piłki Siatkowej informuje:

 1. Kluby, które od początku deklarowały, że nie są zainteresowane zawarciem umowy na transmisje w Orange Sport spotkań I ligi mężczyzn w sezonie 2013/2014 to MKS Banimex Będzin oraz KS Cuprum Mundo Lubin. W październiku wycofał się AGH 100RK AZS Kraków. 12 listopada 2013 roku, w godzinach popołudniowych, po kontakcie ze strony pracowników PZPS okazało się, że zainteresowane wcześniej transmisjami Stal AZS PWSZ Nysa i TKS Nascon Tychy, wycofały się z podpisania umowy.

 2. Umowa z telewizją była praktycznie gotowa do podpisania a wszelkie niezbędne uzgodnienia techniczne i realizacyjne zostały dopełnione.

 3. PZPS do godzin popołudniowych dnia 12 listopada 2013 roku był przekonany, że realizacja wymienionego projektu dojdzie do skutku, dlatego też takie informacje przekazane zostały przedstawicielom Klubów. PZPS dowiedział się o rezygnacji AZS Stal Nysa i TKS Nascon Tychy, 12 listopada 2013 roku, w godzinach popołudniowych, i to tylko dlatego, że pracownicy Związku skontaktowali się z przedstawicielami klubów, by zorientować się dlaczego niektóre z klubów nie nadesłały przekazanych im do podpisania umów, które miały być zawarte pomiędzy każdym z klubów a PZPS.

 4. Telewizja Orange Sport po otrzymaniu informacji o wycofaniu się kolejnych, dwóch klubów podjęła decyzję o niepodpisywaniu Umowy z PZPS na transmisję rozgrywek I ligi mężczyzn w tym sezonie. Obie strony wyraziły jednak chęć współpracy w przyszłym sezonie.


Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża ubolewanie z zaistniałej sytuacji, ale z naszej strony dopełnione zostały wszelkie kwestie służące pomyślnemu sfinalizowaniu transmisji z rozgrywek I ligi mężczyzn w sezonie 2013/2014. PZPS liczy, że w następnym sezonie kluby I ligi mężczyzn w komplecie zdołają sprostać realizacji projektu.

Z poważaniem
Janusz Uznański
Dyrektor ds. komunikacji
Rzecznik Prasowy
Polskiego Związku
Piłki Siatkowej

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Nie zobaczymy I ligi siatkarzy w Orange Sport

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

 • Dariusz Waleczny Zgłoś komentarz
  Jakim prawem orang zmienial /wplywal na zmiane terminow meczy przed podpisaniem umowy?
  • Dariusz Waleczny Zgłoś komentarz
   Brawo pierwsze kompletna ocena dzialan Pzps-u. Zwiazek od 2lat obiecuje znalezienia sponsora strategicznego i relacje z meczow dla klobow 1 ligowych w celu promocjii siatkowki a jak narazoe to
   Czytaj całość
   kluby musza same sie promowac. Jakim prawem orang zmienial
   • bit Zgłoś komentarz
    Niech się PZPS nie tłumaczy się i nie ubolewa a wywiąże się z obiecanek. Dlaczego niedofinansowane kluby na zapleczu Plus Ligi zostały znowu oszukane przez władze PZPS i sami mają
    Czytaj całość
    finansować transmisje. Każdy by podpisał umowę i chciał reklamować siatkówkę gdyby ich było na to stać. Może powinni obciąć jeszcze głodowe kontrakty dla zawodników i zapłacić za transmisję. Zespoły PLUS LIGOWE nie tylko nie płacą za transmisje to jeszcze otrzymują kasę z reklam. Przy takiej organizacji i założeniu władz nie liczę na transmisje I ligi siatkówki w telewizji.
    • Jarek Zgłoś komentarz
     Nie rozumiem postępowania tych klubów, taka reklama im przeszła koło nosa, wstyd panowie działacze. Teraz telewizja OS też powinna tak postąpić w przyszłym sezonie
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×