Pokazały swoją siłę - relacja z meczu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Developres Rzeszów

Bez straty seta siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pokonały Developres Rzeszów, dając rywalkom lekcję siatkówki i awansując na pozycję lidera rozgrywek.

Anna Soboń
Anna Soboń

Potyczka pomiędzy dwoma najlepszymi jak dotąd zespołami w I lidze siatkówki kobiet zapowiadała się bardzo interesująco. Kibice w ostrowieckiej hali nie zawiedli się i już w pierwszej partii zobaczyli kawałek niezłej siatkówki. Do stanu 7:7 obie ekipy walczyły o każdy punkt. Dopiero po ataku Małgorzaty Ślęzak gospodynie zaczęły rywalkom "odjeżdżać" (15:8, 20:11). Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie zamierzały zwalniać tempa i sukcesywnie osiągały zamierzony cel, punktując rywalki, które uparcie goniły drużynę AZS KSZO, jednak skuteczny atak Katarzyny Brojek  zakończył pierwszego seta 25:18 dla miejscowych.

Od początku drugiej partii ostrowczanki grały jak natchnione i osiągnęły druzgocącą przewagę nad rywalkami, prowadząc aż 10:0. Tak duża różnica punktowa zdecydowanie podcięła skrzydła ekipie z Rzeszowa, jednak by się ostatecznie nie skompromitować, zaczęła ona odrabiać powoli straty. Świetnie w tej partii radziła sobie Brojek, na którą nie było mocnych w zespole gości. Przy stanie 20:7 już nikt z kibiców zgromadzonych na hali w Ostrowcu Świętokrzyskim nie miał wątpliwości, która drużyna w tym secie rządzi na parkiecie.  Po pięciu punktach AZS KSZO i tylko jednym dla Developresu, asem serwisowym te odsłonę zakończyła Ślęzak.

Trzecią odsłonę, podobnie jak dwie poprzednie, lepiej rozpoczęły siatkarki AZS KSZO, które prowadziły 9:4 i 15:11. Taka przewaga wystarczyła, by spokojnie zdobywać kolejne oczka i zmierzać do zakończenia spotkania w trzech setach. Decydujące fragmenty meczu zaczęły dawać się już we znaki gospodyniom, bo jakby odrobinę zwolniły, jednak przewaga kilku punktów ciągle była bezpieczna. Kiedy jednak zespół z Rzeszowa niebezpiecznie zaczął się zbliżać do wyrównania stanu seta,  pomarańczowo-czarne włączyły drugi bieg i po skutecznych zagraniach Kamili Ganszczyk oraz kończącym ataku Brojek (25:20) osiągnęły cel i pokonały dotychczasowego lidera w trzech odsłonach i same awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

MVP spotkania została kapitan ostrowieckiego AZS KSZO - Iwona Kosiorowska.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Developres Rzeszów 3:0 (25:18; 25:8, 25:20)

AZS KSZO: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Bawół, Kosiorowska, Ślęzak, Ścibisz (libero) oraz Dydak.

Developres Rzeszów: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, Szeremeta, Karolina Filipowicz, Paulina Filipowicz (libero) oraz Jagodzińska, Szady.