AZS KSZO nadal bez porażki - relacja z meczu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Karpaty Krosno

Liderujące w ligowej tabeli siatkarki AZS KSZO Ostrowiec Św. nie dały szans beniaminkowi - Karpatom Krosno, pokonując rywalki bez straty seta i będąc zespołem lepszym w każdym elemencie gry.

Anna Soboń
Anna Soboń

Już w pierwszym secie siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego osiągnęły kilku punktową przewagę nad rywalkami (5:1, 12:6), która była na tyle duża, że już przy stanie 17:10 trener ekipy przyjezdnej musiał wykorzystać drugi czas dla swojego zespołu. Rozpędzone ostrowczanki do końca partii nie oddały prowadzenia, choć drużyna Karpat dzielnie starała się walczyć o każdą piłkę i łatwo skóry nie sprzedała. Na nic się jednak zdała pogoń za AZS KSZO, który przy prowadzeniu 20:11 nie zamierzał zwalniać tempa i szybko chciał zakończyć te rozgrywkę. Już pierwsza piłkę meczową bezlitośnie wykorzystała Katarzyna Brojek, zdobywając punkt z zagrywki i tym samym pomarańczowo-czarne wygrały do 15.

Druga odsłona spotkania od początku była zdecydowanie bardziej wyrównana niż poprzednia, a ekipa gości po raz pierwszy wyszła na prowadzenie w meczu 6:5. Kolejne akcje to w zasadzie punkt za punkt i prowadzenie raz jednej ekipy, raz drugiej, aż do remisu po 14. Dopiero w decydującej części seta ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego włączyła drugi bieg i wyszła na prowadzenie trzema oczkami (18:15). Już do końca partii podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie oddały prowadzenia, a ostatnia piłkę na punkt zamieniła niezawodna Katarzyna Brojek, dając AZS KSZO zwycięstwo 25:20.

Trzeci set tylko w początkowej fazie był wyrównaną walką obu zespołów. Od stanu 2:2 na boisku błyszczały bezsprzecznie ostrowczanki, które nie dały szans rywalkom, prowadząc już 9:4 i 16:6. Niezawodna w ataku okazała się Katarzyna Brojek, na którą drużyna z Krosna nie miała recepty. Wprawdzie drużyna gości próbowała dogonić jeszcze gospodynie, jednak wypracowana wcześniej przewaga była na tyle bezpieczna, że ostrowczanki kontynuowały marsz po kolejne zwycięstwo i komplet punktów bez straty seta. Jednak kiedy siatkarki z Krosna zaczęły coraz bardziej zbliżać się do pomarańczowo-czarnych, szkoleniowiec ekipy ostrowieckiej zdecydował się na powrót na boisko zawodniczek z podstawowego składu, zaś przy stanie 19:7 Dariusz Parkitny poprosił o drugi czas na swojego zespołu w tym secie. Ostatecznie ekipa miejscowych po kończącej piłce Barbary Bawoł pokonała zespół Karpat 25:20 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania została Barbara Bawoł (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Karpaty Krosno 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

AZS KSZO: Brojek 14, Piekarczyk 5, Kosiorowska 8, Ganszczyk 10, Bawoł 10, Ślęzak 7, Stefańska (libero) oraz Dydak, Soter 3, Tobiasz.

Karpaty Krosno: Brylińska 9, Słonecka 9, Mikołajewska 9, Wajda 5, Nadziałek 3, Duda 6, Czekajska (libero) oraz Bałucka, Beda, Szymańska.