Liga Mistrzów gr. E: Zespół Bartosza Kurka pogrążył obrońców tytułu!

Siatkarze Lube Banki Macerata zdobyli komplet punktów i wyeliminowali z gry o zwycięstwo w Lidze Mistrzów obrońców tytułu! Reprezentant Polski Bartosz Kurek tym razem nie błyszczał.

Jacek Pawłowski

Siatkarze Lube Banki Macerata zgodnie z oczekiwaniami, bez straty seta pokonali Aich/Dob Posojilnica. Zespół Bartosza Kurka tym samym przedłużył swoje szanse na zwycięstwo w grupie i jednocześnie wyeliminował z dalszej rywalizacji obrońców tytułu Lokomotiw Nowosybirsk, który aby mieć szanse na awans, potrzebował wygranej gości w tym starciu.

Już pierwsza partia tego meczu pokazała, że ekipa z Syberii raczej nie będzie mogła liczyć na pomoc siatkarzy z Austrii. Co prawda początek inauguracyjnej odsłony był wyrównany, jednak Włosi tuż po pierwszej przerwie technicznej zdecydowanie przejęli inicjatywę. Przy stanie 7:7 dwa kolejne asy serwisowe posłał Iwan Zajcew i na tablicy pojawił się wynik 9:7. Chwilę później kolejne oczka dołożył Bartosz Kurek, powiększając dystans (14:10) i praktycznie odbierając przeciwnikom nadzieję na nawiązanie równorzędnej walki. Co prawda drużyna z Posojilnicy zdołała jeszcze zbliżyć się do rywali na dwa oczka (20:18), jednak konsekwentnie grający podopieczni trenera Alberto Giulianiego nie pozwolili na doprowadzenie do emocjonującej końcówki.

Drugą partię zespół z Maceraty rozpoczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:0. Z biegiem czasu przewaga dodatkowo się powiększyła, po ataku Bartosza Kurka  wzrastając do 7 punktów (13:6). Austriacy nawet na chwilę nie zdołali się zbliżyć do Włochów. Seta, który od początku do końca przebiegał bez historii, zakończyły dwa asy serwisowe.

W ostatniej partii przyjezdni zanotowali dobry początek, prowadząc nawet 3:1, jednak natychmiastowa riposta siatkarzy z Maceraty sprawiła, że jeszcze przed pierwszą przerwą techniczna to gospodarze odskoczyli przeciwnikom (8:5). Po niej, podobnie jak w pierwszych dwóch odsłonach, goście stanowili tylko tło dla dobrze dysponowanych gospodarzy, którzy po nieudanym ataku Nejsa Pusnika, mogli cieszyć się z kolejnej wygranej w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

W drużynie Lube Banki Macerata najlepiej punktującymi zawodnikami byli Iwan Zajcew (14 pkt.) i Jiri Kovar (10 pkt.). Tym razem słabszy występ zanotował Bartosz Kurek. Polak zdobył 7 oczek, przy skuteczności ataku 25 proc. Na dorobek przyjmującego reprezentacji Polski złożyły się m.in. 1 as serwisowy i 12 blok. Trochę lepiej nasz zawodnik zaprezentował się w przyjęciu (53 proc. poz. / 29 proc. dosk. - przy 17 odbiorach).

Drugi z Polaków Stanisław Wawrzyńczyk zdobył 5 punktów, atakując ze skutecznością 28 proc.

Lube Banca Macerata - Aich/Dob Posojilnica 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

Lube: Zajcew, Stankovic, Kovar, Kurek, Baranowicz, Podrascanin, Henno (libero) oraz Patriarca

Aich/Dob: Sequeira, Hruska, Wohlfahrtstatter, Wawrzyńczyk Sattler, Grut, Kovacić (libero) oraz Pusnik, Koncilja

W drugim meczu tej grupy Lokomotiw Nowosybirsk przegrał z Zenitem Kazań 1:3 (23:25, 24:26, 25:21, 19:25).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!