Puchar CEV kobiet: Czeszki bliskie sensacji, ale nie wykorzystały szansy

W czwartek rozegrane zostały dwa ostatnie mecze 2. rundy Pucharu CEV siatkarek. Szansy awansu nie wykorzystały Czeszki z Ołomuńca, które w meczu z Azerrail Baku prowadziły już 2:0, aby przegrać 2:3.

Jacek Pawłowski

Siatkarki z Ołomuńca w pierwszym meczu 2. rundy Pucharu CEV przegrały z Azerrail Baku 0:3 i wydawało się, że w rewanżowym starciu skazane będą na pożarcie. Nic z tego, Czeszki wygrały dwie pierwsze partie i były bliskie doprowadzenia do złotego seta, jednak podrażnione Azerki w kolejnych setach, bezwzględnie rozwiały wątpliwości, nie pozwalając ani na moment dojść do głosu miejscowym.

Znacznie mniej emocji, choć spotkanie również zakończyło się po tie-breaku, było w starciu Aluprofu Bielsko-Biała z Olympiakosem Pireus. Greczynki po przegranej na własnym terenie 0:3, w rewanżu wykazały się sportową postawą, która nagrodzona została wygraną. Mimo przegranej, podopieczne Mirosława Zawieracza awansowały do kolejnej rundy, gdzie zagrają z Chimikiem Jużnyj.

Wyniki 2. rundy Pucharu CEV kobiet:

Aluprof Bielsko-Biała - Olympiakos Pireus 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 16:25, 11:15)

SK UP Ołomuniec - Azerrail Baku 3:2 (27:25, 25:22, 19:25, 13:25, 10:15)

Orbita Zaporoże - Fenerbahce Stambuł 0:3 (14:25, 10:25, 22:25)