Cristian Poglajen: Aby walczyć o play-offy musimy zdobywać punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Czy zespół Effectora dopadł kryzys? Sugerując się tylko ostatnimi wynikami wydaje się, że tak. Dokładniejszą odpowiedź na to pytanie poznamy jednak po meczach z Transferem i BBTS-em.

- Wiem, że w tych dwóch najbliższych spotkaniach dużo będzie zależeć od przyjmujących. Ciężko trenuję i próbuję poprawiać błędy popełnione wcześniej aby grać lepiej. Skupiam się również na analizie wideo każdego rywala, ponieważ jest to bardzo ważny element siatkówki - powiedział przed spotkaniem z Transferem Bydgoszcz Cristian Poglajen.

Przyjmujący Effectora trafił do Kielc przed obecnym sezonem. Po kilku miesiącach pobytu w Polsce Poglajen bardzo pozytywnie wypowiada się na temat rozgrywek PlusLigi. - Od kiedy tutaj jestem staram się oglądać jak najwięcej spotkań. Naturalnie wiedziałem gdzie przyjeżdżam i zdawałem sobie sprawę, że polska liga jest bardzo mocna. Jest tu wielu dobrych zawodników. Staram się ich podpatrywać, żeby być coraz lepszym siatkarzem. Liga argentyńska również stoi na wysokim poziomie, ale w Polsce trzeba w każdym meczu grać na 100 proc. - mówi.

Cristian Poglajen
Cristian Poglajen

24-latek, tak samo jak cały zespół Effectora nie może być zadowolony ze swoich ostatnich występów. - Nie jesteśmy zadowoleni z trzech porażek, choć wiedzieliśmy, że gramy z najsilniejszymi drużynami w Polsce. To jest już jednak przeszłość, teraz skupiamy się przede wszystkim na meczach z Transferem i BBTS-em. Aby walczyć o play-off'y musimy zdobywać punkty - zaznaczył Argentyńczyk.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Źródło artykułu: