Serie A: Novara wygrała, Tokarska wciąż poza pierwszą "szóstką"

Igor Gorgonzola Novara wygrał niedzielne derby z Openjobmetis Ornavasso. Niestety nikły wkład w ten sukces miała polska środkowa Maja Tokarska.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Podopiecznym Luciano Pedulli wystarczyły trzy sety, aby uporać się z rywalem z Ornavasso. Na początku sezonu taki wynik uznawany byłby za sensację, bowiem ekipa Openjobmetis pozytywnie zaskakiwała swoją postawą w Serie A. Potrafiła m.in. urwać punkt Liu-Jo Modenie i wygrać z Yamamay Busto Arsizio. Niestety sprawy pozasportowe sprawiły, że siatkarkom Massimo Bellaniego trudno się jest skupić wyłącznie na grze w siatkówkę. Zawodniczki nie otrzymują wypłat i pojawiły się nawet pogłoski, że klub może wycofać się z rozgrywek ligowych. Jeżeli do końca grudnia zaległości finansowe nie zostaną uregulowane, na zespół powinny spaść sankcje od władz ligi (ujemne punkty i grzywna).

W niedzielnym zwycięstwie drużyny Igor Gorgonzola dużego udziału nie miała Maja Tokarska. Środkowa, powołana do reprezentacji Polski na mecze eliminacji do mistrzostw świata 2014, po kontuzji stawu skokowego nie może powrócić do wyjściowego składu. W starciu z Openjobmetis Ornavasso na parkiecie pojawiła się tylko w pierwszym secie i to na krótką zmianę.

W innym niedzielnym pojedynku Pomì Casalmaggiore 3:1 pokonało zespół Banca Di Forlì.

Igor Gorgonzola Novara - Openjobmetis Ornavasso 3:0 (26:24, 25:19, 25:20).
Pomì Casalmaggiore - Banca Di Forlì 3:1 (25:21, 25:23, 18:25).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy.

Serie A2
Riso Scotti Pavia 3:1 zwyciężyło z Il Bisonte San Casciano. Joanna Frąckowiak po raz pierwszy od dłuższego czasu nie była najlepiej punktującą siatkarką Riso Scotti. Polka zdobyła 12 "oczek" (11-atakiem, skuteczność 31 procent, 1-blokiem). Więcej od niej punktowały Kim Renkema (19 pkt.) i Francesca Devetag (16 pkt.).

Iga Chojnacka i jej Savino Del Bene Scandicci przegrało po tie-breaku z Puntotel Sala Consilina. Młoda Polka pojawiła się w wyjściowym składzie drużyny w pierwszym i drugim secie, w kolejnych partiach wchodziła na krótkie zmiany. Przyjmująca nie może zaliczyć niedzielnego meczu do udanych. Zapisała na swoim koncie tylko 2 punkty atakiem (skuteczność 17 procent). Przyjęła też 8 zagrywek, popełniła przy tym 2 błędy (przyjęcie pozytywne 50 procent, przyjęcie perfekcyjne 25 procent).

Riso Scotti Pavia - Il Bisonte San Casciano 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 26:24).
Savino Del Bene Scandicci - Puntotel Sala Consilina 2:3 (25:15, 18:25, 18:25, 25:19, 6:15).

Serie A: Zaskakująca porażka zespołu Joanny Wołosz