Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS z jasnogórskimi paulinami przygotował niespodziankę dla swoich kibiców

Dość nietypową niespodziankę przygotowali na czwartkowy mecz ze Skrą Bełchatów działacze AZS-u Częstochowa z jasnogórskimi paulinami. Podobnej inicjatywy w świecie sportu chyba jeszcze nie było.

Mariusz Rajek
Mariusz Rajek

We wtorek w siedzibie częstochowskiego klubu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli prezes AZS-u Częstochowa Konrad Pakosz oraz podprzeor ojców paulinów na Jasnej Górze, o. Sebastian Matecki. Za pośrednictwem mediów mieli oni do przekazania informację o dość nietypowej niespodziance, która będzie czekała na wszystkich kibiców, którzy postanowią wybrać się na czwartkowy (19.12) mecz AZS-u z PGE Skrą Bełchatów. - Jako jeden z przedstawicieli jasnogórskich kibiców AZS-u, wyszedłem z inicjatywą złożenia życzenia wszystkim kibicom przybywającym na mecze poprzez podzielenie się z nimi opłatkiem. Zwyczaj ten prowadzi nas do jedności, chciałbym aby czwartkowy mecz ze Skrą Bełchatów utrzymał nas w takim duchu. Na opłatkach będą różne wizerunki: jasnogórski klasztor, Matka Boska Częstochowska czy Ojciec Święty Jan Paweł II. Każdy kibic, który przyjdzie na mecz otrzyma od nas taki opłatek. Często o siatkarzach AZS-u mówi się, że to drużyna spod Jasnej Góry. Nas to niezwykle cieszy, bo jest to też jakaś forma reklamy naszego klasztoru, zdobywa on rozgłos także w świecie sportu. Mamy nadzieję, że tym opłatkiem będziemy mogli się choć w pewnym stopniu odwdzięczyć. Mecz jest dozą wrażeń, emocji i chcemy go jeszcze ubogacić takim duchowym elementem - powiedział o. Sebastian Matecki.

- Ten ostatni mecz w roku jest takim momentem refleksji do zastanowienia się co można zrobić lepiej, skutecznej. W tym roku okres przerwy świątecznej będzie wyjątkowo długi, ponieważ kolejne spotkanie rozegramy dopiero 8 stycznia. Na ręce o. Sebastiana chciałbym złożyć najlepsze życzenia od AZS-u Częstochowa, bo to rodzaj takiej pozytywnej współpracy. Ojcowie paulini pojawiają się bardzo często na naszych meczach, w tym również tych wyjazdowych, co parokrotnie bardzo miło nas zaskoczyło. Takiej akcji, jaką wspólnie przygotowaliśmy na czwartkowy mecz chyba jeszcze w Polsce nie było, dlatego warto o tym mówić. Oprócz tego, przez cały dzień w naszej hali będzie odbywał się I Świąteczny turniej o Puchar Alchemii Sportu organizowany przez Częstochowską Akademię Siatkówki dla chłopców rocznika 2001 i młodszych. W tej chwili mamy już 25 zgłoszonych drużyn, wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00. Być może za kilka lat część z tych chłopców będzie stanowić o sile naszej drużyny. Byłby to wspaniały powrót do korzeni, bo AZS zawsze uchodził za wzór szkolenia młodych zawodników - dodał prezes Pakosz.

W czasie konferencji rozgorzała dyskusja na temat bardzo słabej postawy częstochowskich siatkarzy w tegorocznych rozgrywkach. O tym, co na ten temat sądzi prezes Konrad Pakosz poinformujemy wkrótce.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×