LM gr. E: Wygrana zespołu Wołosz na pożegnanie, dziwny mecz w Stambule

Azeryol Baku został zmieciony z parkietu przez Yamamay Busto Arsizio, zaś siatkarki Galatasaray wygrały z Imoco Conegliano mimo porażki w dwóch pierwszych setach spotkania.

Michał Kaczmarczyk

Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia w ostatnim starciu LM pomiędzy Azeryolem Baku a przeciętnie spisującym się w tym sezonie Yamamay Busto Arsizio. Azerski zespół oddał wszystkie trzy sety meczu niemal bez walki, podejmując się konfrontacji jedynie przez chwilę w drugiej partii. Porażka definitywnie przekreśliła szanse ekipy Angelo Vercesiego na drugie miejsce w grupie, jednak trzecia lokata kwalifikuje drużynę z Baku do gry w rundzie Challenge Pucharu CEV. "Motylom" z Busto Arsizio zostaje jedyna w tej edycji LM wygrana na osłodę nieudanej kampanii w Europie. Dla polskich kibiców z pewnością miły będzie wkład w zwycięstwo Joanny Wołosz, która do przyzwoitego poziomu rozegrania i dobrych zagrywek dołożyła aż 6 punktowych bloków.

Yamamay Busto Arsizio - Azeryol Baku  3:0 (25:14, 25:17, 25:19)

Yamamay:
Ortolani, Garzaro, Marcon, Buijs, Wołosz, Arrighetti, Leonardi (libero) oraz Spirito

Azeryol:
Vargas Valdez, Kovalenko, Alijeva, Di Iulio, Kożuch, Silie, Thomsen (libero) oraz Parkhomienko, Jones, Gasimova, Rahimova

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Galatasaray Stambuł zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, pokonując w pięciu setach Imoco Volley Conegliano, ale okoliczności tej wygranej mogą lekko dziwić. Po dwóch pierwszych, dość wyrównanych setach, to wicemistrzynie Włoch były zdecydowanie bliżej zdobycia trzech punktów. Ale w końcu mowa o siatkówce kobiet... Sytuacja na parkiecie zmieniła się diametralnie na korzyść dream-teamu Massimo Barboliniego, który najpierw szybko i bez problemów wyrównał stan meczu, a następnie zdemolował wyraźnie zmęczone Włoszki w tie-breaku. Serwisy Madelaynne Montano (zdobywczyni aż 29 pkt. w całym spotkaniu) sprawiły, że piąty set zakończył się niespotykanym na tym poziomie wynikiem 15:3!

Galatasaray Stambuł - Imoco Volley Conegliano 3:2 (24:26, 23:25, 25:19, 25:15, 15:3)

Galatasaray: Avci, Montano, Veljković, Kimura, Ozsoy, Lo Bianco, Guneyligil (libero) oraz Barut, Kalac, Alikaya, Dumanoglu, Guc

Imoco: Lloyd, Fiorin, Kauffeldt, Barcellini, Tirozzi, Barazza, De Gennaro (libero) oraz Daminato, Dona, Bechis