Brakło doświadczenia i zimnej głowy - komentarze po meczu PGNiG Nafta Piła - Atom Trefl Sopot

- Bez zagrywki i bez przyjęcia trudno wygrać mecz z mistrzem Polski - w taki sposób skwitował postawę swoich zawodniczek, Wiesław Popik.

Maciej Brzeziński

Izabela Bełcik (kapitan Atomu Trefla Sopot): Jesteśmy zadowoleni z wyniku i z gry w pierwszym secie, w którym ustawiłyśmy sobie grę tak, jak chciałyśmy. W kolejnych partiach były dłuższe momenty dekoncentracji. Na szczęście w trzecim secie mentalnie wróciłyśmy do gry i dzięki paru błędom pilanek udało nam się wygrać tego seta i cały mecz.

Joanna Kuligowska (kapitan PGNiG Nafty Piła): Gratuluje wygranej zespołowi z Sopotu. Nie udało nam się zdobyć dzisiaj punktów, chociaż bardzo chciałyśmy. Przegrałyśmy nie byle z kim, bo z zespołem, który jest wiceliderem. Nie można nam zarzucić, że nie walczyłyśmy. Zabrakło nam dzisiaj dobrego przyjęcia i zagrywki. W trzecim secie popełniłyśmy za dużo błędów własnych. Na pewno to nie był zły mecz w naszym wykonaniu, ale wygrał zespół lepszy.

Teun Buijs (trener Atomu Trefla Sopot): Ostatni czas jest dla nas bardzo trudny. Wiele naszych zawodniczek było zmęczonych po zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych. Dzisiaj osiągnęliśmy dobry wynik. Kolejna nasza wygrana w trzech setach na pewno cieszy. Zespół z Piły to trudny przeciwnik więc wynik 3:0 jest naprawdę bardzo dobry. Dzisiaj w naszej grze było sporo momentów dekoncentracji przez co moje zawodniczki popełniały sporo błędów.

Wiesław Popik (trener PGNiG Nafty Piła): Gratuluje zwycięstwa sopociankom. Próbowaliśmy dzisiaj znaleźć swoją szansę. Mieliśmy takie w drugim i w trzecim secie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Bez zagrywki i bez przyjęcia to trudno wygrać mecz z mistrzem Polski. Brakło doświadczenia i zimnej głowy, bo można było to inaczej rozstrzygnąć. Zostały nam trzy mecze do końca. Musimy przeanalizować dzisiejszy mecz i będziemy szukać punktów w kolejnych spotkaniach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!