Liga Mistrzów: Trentino Volley zdominowało Noliko Maaseik i awansowało do II rundy play-offów

W spotkaniu rewanżowym I rundy fazy play-off Ligi Mistrzów, Trentino Volley rozprawiło się z Noliko Maaseik, a tym samym pozostało w grze o Final Four.

Tomasz Rosiński

Trentino, które żeby awansować do kolejnej rundy potrzebowało wygranej w dwóch setach, od razu przystąpiło do natarcia (9:6). Siatkarze Noliko popełniali sporo błędów, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze (21:16). Wprawdzie przyjezdnych było stać jeszcze na zryw, ale ostatnie słowo w tej partii należało do mistrzów Włoch (25:23).

Podopieczni Roberto Serniotti w kolejnej odsłonie jeszcze bardziej pokazali swoją wyższość nad belgijskim zespołem. Zawodnicy z Trydentu za sprawą skutecznych bloków dość szybko wypracowali sobie przewagę (14:6), którą spokojnie utrzymali do końca tej części pojedynku (25:19). Wygrana w tym secie zapewniła Trentino Volley awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

W trzeciej partii szkoleniowiec włoskiej drużyny dokonał kilku zmian w swoim zespole, posyłając do boju między innymi Jacka Sintiniego i Michele Fedrizziego. Kiedy wydawało się, że Trentino będzie w stanie wygrać ten pojedynek 3:0, gdyż prowadziło już 13:8, Belgów było stać jeszcze w końcówce na nawiązanie walki (18:18) i przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść (26:28).

W IV secie podrażnieni mistrzowie Italii byli w stanie postawić kropkę nad "i", zwyciężając 25:23, a całą rywalizację 3:1.

Trentino Volley - Noliko Maaseik 3:1 (25:23, 25:19, 26:28, 25:23)

Trentino Volley: Suxho (3), Lanza (6), Ferreira (12), Sole (13), Birarelli (5), Sokołow (13), Colaci (libero) oraz Sintini (1), Burgsthaler (4), Szabo (11), Fedrizzi (10).

Noliko Maaseik: Devany, Pereyra (24), Menzel (19), Lecat (7), Raymaekers (11), Parkinson (6), Derkoningen (libero) oraz Valkiers (4), Nilsson.

Pierwszy mecz: 3:1 dla Trentino, awans: Trentino Volley

W II rundzie fazy play-off Trentino Volley zmierzy się z Biełogorie Biełgorod. Wygrany w drugiej rundzie zagra w Final Four.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Liga Mistrzów: Budvanska tym razem bezsilna, Biełogorie Biełgorod wciąż w grze o Final Four