KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Średni występ rekonwalescentów Czarnych

Problemy zdrowotne Wytze Kooistry i Adama Kowalskiego nie były poważne i obaj zawodnicy Czarnych zagrali przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn. Nie pomogli jednak swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Agata Kołacz
Agata Kołacz

Występ Adama Kowalskiego miała uniemożliwić angina. Podstawowy libero Cerrad Czarnych Radom jeszcze na początku tygodnia brał leki, dlatego do gry szykowany był Paweł Filipowicz, który wspomaga radomską drużynę w rozgrywkach Młodej PlusLigi. Ostatecznie Kowalski wyszedł w podstawowym składzie, a Filipowicz pojawił się tylko na chwilę, by zabezpieczyć przyjęcie.

- Adam już od środy trenował i prezentował się dobrze, więc w meczu z Olsztynem mógł wystąpić. Gdyby nie wyleczył się do końca, na pewno nie ryzykowalibyśmy gry na środkach przeciwbólowych, bo to młody zawodnik i jego zdrowie jest najważniejsze - tłumaczy Robert Prygiel.

Były zawodnik SMS-u Spała meczu przeciwko olsztynianom nie może zaliczyć do szczególnie udanych. Miał tylko 35 procent przyjęcia pozytywnego i 12 procent perfekcyjnego.

O wiele lepiej w statystykach wypadł natomiast Wytze Kooistra. W ostatnim czasie narzekał na ból pleców i na treningach wykonywał tylko część ćwiczeń. Jego uraz również nie był poważny i Holender w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn zagrał od pierwszej minuty. Choć Kooistra nie prezentuje jeszcze dyspozycji, do której zdążyć przyzwyczaić, to był najjaśniejszą postacią Czarnych. Atakował ze skutecznością 58 procent (14 punktów) i dorzucił jeszcze trzy "oczka" z zagrywki.
Powrót Kooistry do formy z pewnością ucieszy kibiców Czarnych Powrót Kooistry do formy z pewnością ucieszy kibiców Czarnych
Wciąż trudno określić, kiedy do gry będą gotowi Jozef Piovarci i Adam Kamiński. Środkowi w meczu z gdańskim Lotosem nabawili się urazu barków. - Adam i Józek na razie w ogóle nie trenują, więc trudno powiedzieć, kiedy pojawią się na boisku - informuje trener Czarnych.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×