Liga Mistrzyń: Dobre złego początki dla Volero, Dynamo Kazań w Final Four

Rewanżowe spotkanie w Kazaniu potoczyło się niemal dokładnie tak, jak pierwszy mecz w Zurychu. Mistrzynie Rosji po słabszym początku zapewniły sobie awans do finałowego turnieju LM.

Michał Kaczmarczyk

Co prawda pierwszy mecz 1/6 LM zakończył się pewnym zwycięstwem faworytek, ale Szwajcarki pokazały na swoim terenie, że nie zamierzają łatwo ustępować pola i stać je na fragmenty dobrej gry. Udowodniły to w pierwszym secie rewanżowego spotkania rozgrywanego w Kazaniu, gdzie najpierw dzięki doskonałej postawie Kubanki Kenii Carcaces uzyskały kilkupunktową przewagę, a potem zdołały ją utrzymać mimo naporu rywala. Tym samym powtórzył się scenariusz z poprzedniego starcia obu ekip i co ciekawe, powtarzał się on co do joty w dalszej części meczu -  kolejna partia została wysoko wygrana przez gospodynie. Jekaterina Gamowa i jej koleżanki nie dały w niej większych szans przeciwniczkom.

Dominacja rosyjskiego zespołu trwała w najlepsze, co przyniosło mu zwycięstwo w kolejnej partii. Oznaczało to definitywne wyeliminowanie Volero z walki o miejsce w Final Four LM, co paradoksalnie zdjęło presję z przyjezdnych i pozwoliło im na poprawę gry w ataku. Dzięki temu zawodniczki Volero stać było na zniwelowanie przewagi rywalek w czwartym secie i doprowadzenie do stanu 22:21 w końcówce seta. Na więcej nie pozwoliły im własne błędy.

Tym samym zawodniczki Dynama zagrają w turnieju finałowym Final Four organizowanym przez Rabitę Baku (15-16 marca).

Dynamo Kazań - Volero Zurych 3:1 (21:25, 25:16, 25:19, 25:21)

Dynamo: Borodakowa, Gamowa, Larson-Burbach, Del Core, Moroz, Starcewa, Uljanowa (libero) oraz Małkowa, Woronkowa

Volero: Carcaces, Rychljuk, Thompson, Ninković, Golubović, Klarić, Popović (libero) oraz Guerra, Granvorka, Unternaerher.

Pierwszy mecz: 3:1 dla Dynama, które awansuje do Finał Four Ligi Mistrzyń