PP: Wielki comeback bielszczanek! - relacja z meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - Developres Rzeszów

BKS Aluprof Bielsko-Biała rozgromił Developres Rzeszów w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Ekipa z Orlen Ligi zapewniła sobie grę w turnieju finałowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mateusz Lampart
Mecz rozpoczął się po myśli gospodyń, które po premierowych akcjach odrobiły już połowę małych punktów z pierwszego spotkania (6:0). Podopieczne Marcina Wojtowicza nie mogły skończyć ataku i popełniały bardzo proste błędy. Znacznie lepiej niż w stolicy Podkarpacia prezentowała się Dorota Wilk. Przewaga rosła, a dobrze w obronie spisywała się Mariola Wojtowicz (16:8). W końcówce kompletnie nie istniało przyjęcie w ekipie z Rzeszowa i pogrom stał się faktem (25:11). W tym momencie bielszczankom wystarczała wygrana w dwóch kolejnych setach do awansu. Trzecia odsłona meczu to znacznie lepsza gra Developresu (4:5). Dużo dobrego dało pozostawienie na placu gry rezerwowej rozgrywającej, Adrianny Szady. Jednak to wystarczało tylko na wyrównaną grę z drużyną Mirosława Zawieracza. W dalszym ciągu świetnie w defensywie spisywały się bielszczanki, a słabo w ataku grały Paula Szeremeta i Magdalena Olszówka (16:9). Po raz kolejny na finiszu przyjezdne miały duże problemy z zagrywką Heike Beier i Heleny Horki (21:11). Bielszczanki swobodnie odczytywały, gdzie zostanie wystawiona piłka, stąd bardzo duża ilość bloków tej ekipy. Kolejny set bez historii (25:18).

W trzeciej partii na boisko nie wyszła już niewidoczna Ewa Śliwińska, a zastąpiła ją Barbara Adamska. W dalszym ciągu trwała dominacja BKS-u w każdym elemencie. Na siatce świetnie radziła sobie Małgorzata Lis (9:2). Potem zawodniczki znad Wisłoka zdołały odrobić kilka "oczek", głównie za sprawą Magdy Jagodzińskiej (14:8). W decydującym momencie sprawy w swoje ręce wzięła Danijela Nikić (22:15). Mimo pogoni rzeszowianek w końcówce, ekipa z Orlen Ligi dopełniła dzieła zniszczenia i odwróciła losy rywalizacji (25:21). Gospodyniom awans dał lepszy bilans małych punktów (+12).

Turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbędzie się w dniach 8-9 marca, a gospodarzem będzie Ostrowiec Świętokrzyski.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Developres Rzeszów 3:0 (25:11, 25:18, 25:21)

BKS: Wilk, Horka, Ciaszkiewicz-Lach, Beier, Nikić, Lis, Wojtowicz (libero)

Developres: K.Filipowicz, Szeremeta, Olszówka, Śliwińska, Nowakowska, Warzocha, P.Filipowicz (libero), Peret (libero) oraz Szady, Adamska, Jagodzińska

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

PP: Atomówki bliżej półfinału - relacja z meczu Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot

Jaki wynik osiągnie BKS Aluprof w turnieju finałowym Pucharu Polski?