Pokaz siły Atomówek - relacja meczu Atom Trefl Sopot - Beef Master Budowlani Łódź

W niedzielę odbył się drugi mecz pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Beef Master Budowlanymi Łódź. Kibice sopockiej ekipy mogą być zadowoleni z postawy swoich siatkarek.

Anna Fijołek

Mecz rozpoczęła udanym atakiem z krótkiej Justyna Łukasik. Gospodynie
od razu zaczęły budować sobie przewagę. Piłki rozgrywane na skrzydła kończyły Brizitka Molnar i Judith Pietersen. Atakująca dołożyła jeszcze asa serwisowego, który pozwolił jej ekipie na zejście na pierwszą przerwę techniczną przy wyniku 8:2. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, a wyprowadzanie kontrataków kończyło się u nich niepowodzeniem. Siatkarki Teuna Buijsa albo skutecznie blokowały rywalki na siatce albo podbijały piłki w obronie. Sopocianki konsekwentnie dokładały kolejne punkty do swojego dorobku i dominowały na boisku. Pierwszą odsłonę zakończyła autowa zagrywka Doroty Ściurki 25:17.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Drugą partię znakomicie otworzyła Sylwia Pycia, która najpierw skutecznie zaatakowała ze środka, a następnie zablokowała przeciwniczki 1:3. Atomówki nie pozwoliły jednak odskoczyć rywalkom. Szybko odrobiły stracone punkty i wróciły do swojego tempa gry. Zawodniczki Adama Grabowskiego starały się dotrzymywać kroku gospodyniom, a szczególnie dobrze po stronie przyjezdnych spisywała się Noris Cabrera, która swoimi atakami doprowadziła do remisu 11:11. Mistrzynie Polski tak jak w poprzedniej partii uzbierały kilka "oczek" przewagi i starały się trzymać na dystans łodzianki. Seria zagrywek Charlotte Leys pozwoliła na zakończenie seta 25:18.
Atomówkom brakuje tylko jednego zwycięstwa do awansu do kolejnej rundy Atomówkom brakuje tylko jednego zwycięstwa do awansu do kolejnej rundy
Kolejna odsłona rozpoczęła się od ataków z lewego skrzydła Kimberly Hill. Przyjezdne jednak wytrwale stawiały opór rywalkom skutecznie atakując i to one zeszły na pierwszą przerwę techniczną z punktową przewagą 7:8. Chwila oddechu przydała się gospodyniom, które po powrocie na boisko grały bardziej stanowczo i dzięki temu wysunęły się na prowadzenie 12:11. Drużyna łodzianek dwoiła się i troiła, żeby przedłużyć swoje szanse na dalszą grę w tym meczu i co chwila wyrównywała wynik 18:18. Na niewiele się to jednak zdało i to Atomówki mogły ponownie cieszyć się ze zwycięstwa 25:21. Poczynania siatkarek w sopockiej hali 100-lecia śledził trener reprezentacji Polski Piotr Makowski.

Atom Trefl Sopot  - Beef Master Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:18, 25:21)

Atom: Leys, Bełcik, Pietersen, Efimenko, Molnar, Łukasik, Zenik (L) oraz Kaczorowska, Podolec, Hill, Gajewska

Budowlani: Śliwa, Kwiatkowska, Nuszel, Trach, Pycia, Cabrera, Durajczyk (L) oraz Grajber, Ściurka, Love

MVP: Izabela Bełcik (Atom Trefl)

Stan ćwierćfinałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0 dla Atomu Trefla Sopot