Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: oceny SportoweFakty.pl

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała po półfinału PlusLigi. W przeciwieństwie do wcześniejszych dwóch spotkań, AZS Olsztyn postawił twarde warunki.

Oceny zawodników Indykpolu AZS Olsztyn  (skala 1-6): Rozgrywający: Maciej Dobrowolski - 4

Kapitan Akademików był prawdziwym liderem drużyny. Przez większość spotkania bardzo mądrze rozdzielał piłki w ataku. W końcówce czwartego seta zaczęło brakować mu sił, ale i tak zaliczył bardzo dobry występ.

Grzegorz Pająk - 2

Widać było różnicę klas. W przeciwieństwie do Dobrowolskiego nie potrafił uspokoić gry pod siatką. Nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Środkowi:

Matti Oivanen - 3

Miał problem, by dobrze wejść w mecz. Zaliczył kilka bloków, postraszył mocną zagrywką. Mimo, że nie zagrał źle, stać go na zdecydowanie więcej

Piotr Hain - 3

Podobnie jak jego partner przy siatce nie dawał zespołowi tyle ile się od niego oczekuje. Z drugiej strony musiał walczyć naprzeciw Marcinowi Możdżonkowi i w kilku sytuacjach okazał się lepszy.

Wojciech Sobala  - 2

Grał zbyt krótko, by oceniać jego występ. Na pewno nie zaprezentował się lepiej od duetu Oivanen - Hain. Atakujący:

Grzegorz Szymański - 3

Był ważnym ogniwem zespołu, ale bardzo dobre akcje przeplatał kompletnie nieudanymi. W końcówce meczu dał się ponieść emocjom i dostał czerwoną kartkę.

Patryk Napiórkowski - 2

Pojawił się na boisku po tym jak sędzia wyrzucił z niego Grzegorza Szymańskiego. Nie miał wielu okazji do wykazania się. Przyjmujący: Pablo Bengolea  - 5

To, że spotkanie z ZAKSĄ trwało aż pięć setów jest w dużej mierze zasługą argentyńskiego przyjmującego. Szczególnie w drugim i trzecim secie był motorem napędowym olsztynian. Kończył wiele ataków, zaliczył też asy serwisowe w kluczowych momentach tych partii. Miał słabszą końcówkę, podobnie jak cała drużyna AZS-u.

Rafał Buszek - 3

Zagrał słabiej niż Bengolea. Często miał problem ze skończeniem ataku, jego zagrywka nie była zagrożeniem dla rywali. Na początku meczu miał również problemy w przyjęciu zagrywki. Piotr Łuka - 3

Grał ambitnie, ale nie potrafił dotrzymać kroku rywalom. Często zmieniał się z Buszkiem. Libero:

Michał Żurek - 4

W kilku sytuacjach uratował skórę kolegom. Nie bał się walczyć o wydawałoby się przegrane piłki. Był mocnym punktem obrony Akademików

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oceny zawodników ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  (skala 1-6):

Rozgrywający:

Paweł Zagumny - 5

W jego grze widać było duże doświadczenie i boiskową dojrzałość. Nawet kiedy zespół przegrywał nie tracił zimnej głowy i grał bardzo konsekwentnie.

Środkowi:

Marcin Możdżonek - 3

Straszył rywali warunkami fizycznymi, ale nie pokazał w pełni potencjału, który w nim drzemie. Bardzo często psuł zagrywkę.

Łukasz Wiśniewski - 3

Pokazał się z dobrej strony. Był skuteczniejszy od Możdżonka, a jego zagrywka sprawiała rywalom kłopoty. Miał jednak sporo przestojów i lepsze fragmenty gry przeplatał słabszymi.

Atakujący:

Dominik Witczak - 3

Skończył sporo ataków, ale kiedy zespołowi nie szło był zmieniany.

Grzegorz Bociek - 4

Jego wejście na boisko wniosło sporo ożywienia. Miał dobry wpływ na atmosferę w drużynie. Jego zagrywka sprawiała sporo problemów rywalom.

Przyjmujący:

Dick Kooy - 4

Przez większość spotkania prezentował równą formę. Kiedy piłka trafiała na jego skrzydło, z reguły zdobywał punkty. Odrzucał olsztynian od siatki mocną zagrywką.

Wojciech Ferens - 4

Wykorzystał szansę. Grał ambitnie i kończył ataki ze skrzydła. Zagrywka i blok również były jego mocną stroną. W kilku sytuacjach zabrakło mu opanowania.

Michał Ruciak - 3

Wchodził zadaniowo. Większość spotkania spędził w kwadracie dla rezerwowych

Libero:

Piotr Gacek - 5

Rozegrał bardzo dobre zawody. Trzymał wysoką jakość przyjęcia. W trudnych chwilach mobilizował kolegów do dalszej walki. Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: