Liga azerska: Rabita Baku bliska kolejnego mistrzostwa

Drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Katarzyny Skorupy po raz drugi pokonała Azeryol Baku w finale Superligi i jest od krok od zdobycia złotych medali w krajowych rozgrywkach.

Michał Kaczmarczyk

Tym razem mistrzynie Azerbejdżanu i brązowe medalistki Ligi Mistrzyń nie miały aż tak trudnej przeprawy z Azeryolem Baku, jak w pierwszym finałowym spotkaniu. Zawodniczki Angelo Vercesiego co prawda po raz kolejny ugrały jednego seta, ale fatalna postawa w przyjęciu uniemożliwiła im postawienie się faworyzowanym rywalkom. Dzięki drugiej z rzędu wygranej siatkarki Eldara Usubowa potrzebują tylko jednego zwycięstwa, by cieszyć się z szóstego z rzędu mistrzostwa kraju. Trzeci, być może ostatni mecz finału Superligi zostanie rozegrany 18 kwietnia.

Po raz kolejny najlepiej punktująca zawodniczką Rabity była Katarzyna Skowrońska-Dolata, która we wtorkowym spotkaniu zdobyła 20 punktów, w 2 po bloku i 2 po asach serwisowych.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Do brązowego medalu zbliżyła się ekipa Igtisadchi Baku, która po raz drugi pokonała Azerrail Baku, tym razem 3:0 (27:25, 25:20, 26:24).

Rabita Baku - Azeryol Baku 3:1 (25:16, 20:25, 25:16, 25:19)