Ligue A: Tours VB i Paris Volley bliżej finału, popis Davida Konecnego

Oba pierwsze mecze półfinałowe w lidze francuskiej zakończyły się dopiero po tie-breaku. W każdym przypadku decydujący set rozstrzygnął się po myśli faworytów.

Wiktor Gumiński

Niekwestionowanym bohaterem pierwszych potyczek 1/2 finału okazał się atakujący Tours VB David Konecny. Show w wykonaniu Czecha na długo pozostanie w głowach graczy z Chaumont, ponieważ musieli oni uznać jego wyższość aż 36 razy! Całe spotkanie nie ułożyło się jednak do końca po myśli Mauricio Paesa. Obrońcy mistrzowskiego tytułu weszli w mecz korzystnie, rozpoczynając go od prowadzenia 2:0 w setach. Potem w dobrze funkcjonującego maszynie coś się zacięło i ostatecznie o wygranej faworyta przesądził dopiero tie-break. Konecny zdobył 31 punktów atakiem (57 proc. skut.), 1 blokiem i 4 zagrywką.

Huśtawkę nastrojów na Korsyce przeżyła również drużyna ze stolicy Francji - Paris Volley. Triumfatorzy tegorocznego Pucharu CEV rozpoczęli zmagania z rewelacją obecnego sezonu Ligue A w najgorszy z możliwych sposobów, od przegranie dwóch pierwszych partii. Stołeczni pokazali jednak charakter, odwrócili losy całego pojedynku i ustawili się w bardzo komfortowej sytuacji przed walką na własnym parkiecie. W szeregach paryżan ponownie najczęściej punktował Serb Marko Ivović (21 "oczek" , który już niedługo najprawdopodobniej zasili jeden z klubów PlusLigi.