KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

El. ME 2015: Zadanie zrealizowane - komentarze po meczu Polska - Szwajcaria

- Chciałyśmy wygrać jak najszybciej to spotkanie - przyznała Izabela Bełcik, po wygranym 3:0 meczu z reprezentacją Szwajcarii, który dał biało-czerwonym upragniony awans do mistrzostw Europy.
Sebastian Nowak
Sebastian Nowak

Izabela Bełcik (kapitan reprezentacji Polski): Nie bardzo chcę mówić o tym meczu. Cieszymy się wyłącznie z tego, że awansowaliśmy na ME. Taki był nasz cel. Chciałyśmy wygrać jak najszybciej to spotkanie. Zrealizowałyśmy nasze zadanie i bardzo się z tego cieszymy.

Piotr Makowski (trener reprezentacji Polski): 
Gratuluję mojemu zespołowi awansu. Zespół ze Szwajcarii potrafi dobrze grać w siatkówkę i pokazał to szczególnie w ostatnim secie. Jest bardzo podobny do zespołu niemieckiego, jeśli chodzi o system blok-obrona, ciężko tam wrzucić piłkę. My wygraliśmy i to bardzo cieszy. Przed nami jeszcze niedzielne spotkanie i Liga Europejska. Czeka nas sześć tygodni pracy, a później przygotowania do World Grand Prix.

Kristel Marbach
(kapitan reprezentacji Szwajcarii): Polki były w tym meczu lepsze od nas w każdym elemencie, nie byłyśmy nic w stanie zrobić. Przede wszystkim nie wychodziła nam zagrywka, dlatego rywalki miały dużą przewagę na siatce. Mam nadzieję, że do niedzielnego spotkania uda nam się utrzymać formę z tego trzeciego seta.

Timothy Lippuner (trener reprezentacji Szwajcarii): Myślę, że ten awans jest czymś ważnym dla tej młodej polskiej drużyny. Rywalki postawiły w tym meczu poprzeczkę bardzo wysoko. W pierwszych dwóch setach nie mogliśmy nic zrobić, nie mogliśmy praktycznie oddychać. Myślę, że po piątkowym meczu Polki były jeszcze bardziej skoncentrowane, bo byłyśmy dla nich ostatnią przeszkodą w drodze do awansu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

El. ME 2015: Polki cieszą się z awansu - relacja z meczu Polska - Szwajcaria

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×