Roberto Santilli: Popełnialiśmy zbyt wiele błędów

Jastrzębski Węgiel po wyrównaj i ciężkiej walce przegrał w Pireusie z Olympiakosem 2:3 w Pucharze CEV. Podopieczni trenera Santillego mają czego żałować, bo gdyby nie popełniali prostych błędów, odnieśliby bardzo ważne zwycięstwo.

Błażej Ziemann

Jastrzębski Węgiel rozpoczął bardzo dobrze to spotkanie. Pierwszą partię wygrał do 18. Później jednak Grecy zaczęli grać bardziej ofensywnie. - Straciliśmy naprawdę dużą szansę na zwycięstwo - powiedział po meczu Roberto Santilli. Mimo niezbyt udanego dnia Ivana Miljkovića (18 skończonych ataków na 45 prób) ciężar zdobywania punktów przejęli inni gracze.

Włoski trener przyznał, że jego podopieczni zbyt prosto oddawali punkty. - Popełniliśmy zbyt dużo błędów, a w piątym secie kompletnie nie potrafiliśmy nawiązać walki z naszymi rywalami, która przybliżyłaby nas do sukcesu. Dodał też, że trudna i uciążliwa podróż do Grecji nie miała wpływu na wynik. - To nie miało żadnego znaczenia. Udowodniliśmy, chociażby w pierwszym secie, że potrafimy grać w siatkówkę i że przyjechaliśmy do Aten walczyć - stwierdził włoski trener Jastrzębia.