Beef Master Budowalani stawiają na polską młodzież i szukają talentów

Siódmy zespół minionego sezonu jest już blisko skompletowania składu na kolejne rozgrywki. W międzyczasie rozpoczął też nabór zawodniczek do rozgrywek Młodej Orlen Ligi.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
W poniedziałek do prowadzonego przez Adama Grabowskiego zespołu dołączyła Emilia Kajzer. To już druga, po Dorocie Medyńskiej, zawodniczka młodego pokolenia, która wzmocniła w ostatnim czasie drużynę z miasta włókniarzy. Nie są to jednak transfery jedynie przyszłościowe. Obie zawodniczki mają już bowiem spore, jak na swój wiek, doświadczenie. Co więcej, znalazły się w tegorocznej reprezentacji Polski, której szkoleniowiec również stawia na młodość i talent. Wydaje się więc, że Beef Master Budowlani Łódź podjęli przemyślane kroki, ściągając zawodniczki, które już w najbliższym sezonie stanowić mogą o sile zespołu, ale są jednocześnie inwestycją w przyszłość.
Ich drużynowymi koleżankami będą: Aleksandra Sikorska i Martyna Grajber, czyli kolejne młode siatkarki, które pierwsze kroki w Orlen Lidze stawiały już w Łodzi. Nie znaczy to jednak wcale, że włodarze i sztab szkoleniowy cały klub oddają w ręce młodzieży. Kadra na nowy sezon, choć jeszcze niedomknięta, wydaje się być odpowiednio zbalansowana. Wspomniane zawodniczki siatkarskiego rzemiosła uczyć się będą bowiem nie tylko pod okiem Grabowskiego, ale również przy wsparciu niezwykle doświadczonych i utytułowanych: Sylwii Pyci i Magdaleny Śliwy. Oprócz tego w drużynie na kolejny sezon znajdą się też solidne: Dorota Ściurka, Natalia Nuszel i Gabriela Polańska.
Emilia Kajzer zamieniła Piłę na Łódź. Czy nowy klimat będzie sprzyjał jej dalszemu rozwojowi? Emilia Kajzer zamieniła Piłę na Łódź. Czy nowy klimat będzie sprzyjał jej dalszemu rozwojowi?
Jak udało się dowiedzieć serwisowi SportoweFakty.pl, pomni zagranicznych niewypałów transferowych działacze zdecydowali, że w nowym sezonie w zespole Budowlanych będzie przynajmniej dziesięć Polek. Wciąż największą zagadką jest obsada pozycji atakującej. W Łodzi wszyscy tęsknią za Katarzyną Zaroślińską (właśnie podpisała umowę z Atomem Treflem Sopot), która była ostatnią wartościową zawodniczką na tej pozycji (w 2010 roku doprowadziła ówczesnego beniaminka ekstraklasy do wywalczenia Pucharu Polski premiowanego wtedy startem w Lidze Mistrzyń!). W ostatnich latach próbowane były opcje: amerykańska (Katie Olsovsky), brazylijska (Soraia Neudil Dos Santos) czy ostatnio kanadyjska (Tabi Love) wspierana momentami kubańską (Noris Cabrera), a i tak najlepiej (choć nie rewelacyjnie) poradziła sobie ściągana w trybie awaryjnym Magdalena Piątek, która po niezłym sezonie 2012/2013 szybko znalazła nowego pracodawcę.

Klub zaczyna jednak myśleć o perspektywie dużo dłuższej niż roczna. Właśnie rozpoczął się nabór dziewczyn do rozgrywek Młodej Orlen Ligi. Szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie klubu www.budowlanilodz.pl. Czy dzięki takim działaniom w przyszłości nie trzeba będzie rozglądać się po innych kontynentach w poszukiwaniu ciekawych zawodniczek, które wzmocnić mogłyby pierwszy zespół?

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Najlepszym dotychczasowym wzmocnieniem Beef Master Budowlanych jest:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×