LŚ, gr. B: Trzecia porażka obrońców tytułu, Amerykanie lepsi od Rosjan!

W meczu 3. kolejki grupy B Ligi Światowej, broniący tytułu Rosjanie musieli uznać wyższość siatkarzy reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Rosja wciąż pozostaje bez zwycięstwa w LŚ 2014.

Tomasz Rosiński

Podczas I weekendu grupy B Amerykanie dwukrotnie pokonali na wyjeździe Bułgarię, zaś rosyjski zespół przegrał dwa starcia z Serbią.

Pierwsza faza pojedynku należała do siatkarzy USA. Dobrze grał duet Matthew Anderson - Taylor Sander, a amerykańska drużyna zwyciężyła dwa pierwsze sety kolejno do 17 oraz 25.
Taki obrót spraw spowodował, że trener mistrzów olimpijskich Andriej Woronkow postanowił dokonać korekt w pierwszej szóstce swojej ekipy posyłając do boju rozgrywającego Dmitrija Kowaliewa oraz atakującego Denisa Ziemczonoka. Od tego momentu Europejczycy zaczęli radzić sobie o wiele lepiej, dzięki czemu udało im się doprowadzić do tie-breaka (20:25, 25:27).

W decydującym secie jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze (15:12) i to oni mogli cieszyć się ze swojej kolejnej wygranej w Lidze Światowej 2014.

Świetne zawody rozegrał przyjmujący Anderson, który zdobył aż 34 punkty. 6 "oczek" zapisał na swoim koncie siatkarz Asseco Resovii Paul Lotman.

USA - Rosja 3:2 (25:17, 27:25, 20:25, 25:27, 15:12)

USA: Anderson (34), Sander (22), Rooney (6), Lee (12), Holt (13), Christenson (1), Shoji E. (libero) oraz Shoji K., Lotman (6).

Rosja: Grankin (1), Pawłow (3), Birjukow (22), Sawin (10), Wolwicz (8), Ostapenko (1), Gołubiew (libero) oraz Kowaliew (1), Chtiej (1), Rodiczew, Ziemczonok (15).