LŚ, gr. D: Pewne zwycięstwo Argentyny

Argentyńczycy kolejny raz pokonali Japonię i umocnili się na drugim miejscu w grupie D Ligi Światowej. Tradycyjnie już liderem Albicelestes był Facundo Conte.

Agnieszka Kaszuba
Japonia jak zwykle pełni w Lidze Światowej rolę outsidera. Azjaci zapewne postarają się o niespodzianki podczas meczów u siebie, ale na wyjazdach są zwyczajnie bezradni, co potwierdziło ich drugie spotkanie z Argentyną. Także tym razem nie zdołali urwać faworytom punktów.
Pierwsza partia była dość zacięta, ale mocne serwisy Nicolasa Uriarte w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Albicelestes. Drugi set dostarczył kibicom jeszcze więcej emocji. Japończycy spisywali się w nim naprawdę nieźle i po efektownych zagraniach Shimizu objęli prowadzenie 19:16. Na gospodarzach wynik ten wrażenia nie zrobił. Błyskawicznie odrobili straty, a Facundo Conte zakończył drugą odsłonę. To zdecydowanie podcięło przyjezdnym skrzydła, bo w kolejnym secie walki nie nawiązali już wcale. Ekspresowe zwycięstwo do 15 zapewniło Argentyńczykom komplet punktów.

Najlepiej punktującym po stronie miejscowych był oczywiście Facundo Conte, a wspierał go Lucas Ocampo (odpowiednio 17 i 12 oczek). Po przeciwnej stronie siatki niezłe zawody rozegrał Kunihiro Shimizu (16 punków), ale nie mógł liczyć na wsparcie kolegów.

Argentyna - Japonia 3:0 (25:22, 26:24, 25:15)