LE siatkarek: Grecja z kompletem punktów

W polskiej grupie odbył się także mecz Grecji z Niemcami. Siatkarki z południowej Europy wykorzystały nieobecność podstawowych zawodniczek w ekipie rywalek i wygrały 3:1.

Agata Kołacz
Po spotkaniach z reprezentacją Polski Greczynki miały na swoim koncie zaledwie punkt. Przed meczem z Niemkami przed własną publicznością podkreślały, że chciałyby poprawić swój wynik. Od razu więc przystąpiły do ataku. Ich piątkowe rywalki wydawały się zupełnie zagubione, dlatego miejscowe dość szybko wygrały dwie partie.
Nasze zachodnie sąsiadki zmobilizowały się i podjęły walkę. Zawodniczki z Grecji odrobiły kilka "oczek", ale w tym secie górą były Niemki. To dodało im wiatr w żagle, bowiem do połowy kolejnej odsłony prowadziły (8:6, 16:13). Wówczas obudziły się podopieczne Ioannisa Kalmazidisa, które wygrały cztery kolejne akcje i "zgarnęły" komplet punktów.

Greczynki miały przewagę w dwóch elementach: zagrywce (8:5) i bloku (16:9).

Grecja - Niemcy 3:1 (25:20, 25:18, 24:26, 25:20)

Grecja: Chantava, Konstantinidou, Kiosi, Dioti, Lamprousi, Christodoulou, Artakianou (libero) oraz Vergidou, Papafotiou, Strantzali, Genitsaridi

Niemcy: Geerties, Silge, Lippmann, Weihenmaier, Kauffeldt, Mollers, Durr (libero) oraz Aulenbrock, Imoudu, Poll